Austras remontavo vyno rūsį ir aptiko „sensacingas“ mamuto liekanas
„Sensacingą“ atradimą Austrijos archeologijos instituto ekspertai, remdamiesi toje vietoje rastais akmeniniais artefaktais ir medžio anglimi, nustatė datą, pagal kurią galima teigti, kad mamuto kaulams yra nuo 30 000 iki 40 000 metų, rašo „Independent“.
Pasak tyrėjų, tai „reikšmingas kaulų sluoksnis“, kuriame yra mažiausiai trijų skirtingų mamutų palaikų, todėl tai yra „archeologinė sensacija“.
„Maniau, kad tai tik senelio paliktas medžio gabalas. Bet paskui šiek tiek pasidomėjau ir prisiminiau, kad mano senelis sakydavo, jog rado dantų.
Ir tada iškart pagalvojau, kad tai mamutas", - Austrijos radijo ir televizijos korporacijai ‚Austrian Broadcasting Corporation‘ pasakojo vyndarys Andreas Pernerstorferis.
Pasak tyrėjų, paskutinį kartą toks archeologinis radinys Austrijoje buvo rastas prieš 150 metų.
Tuo pat metu netoliese esančiame rūsyje Göbelsburge archeologai aptiko dar vieną storą kaulų sluoksnį, taip pat dirbinių, dekoratyvinių fosilijų ir medžio anglies.
„Toks tankus mamutų kaulų sluoksnis pasitaiko retai“, - sakė archeologiniams kasinėjimams vadovavusi Hanna Parow-Souchon.
„Tai pirmas kartas Austrijoje, kai šiuolaikiniais metodais pavyko ištirti kažką panašaus“, - pridūrė daktarė Parow-Souchon.
Dabar nauji mamutų kaulų ir akmeninių įrankių radiniai kelia daugybę klausimų, tarp jų ir apie tai, kaip akmens amžiaus žmonės medžiojo šiuos didžiulius gyvūnus.
„Žinome, kad žmonės medžiojo mamutus, bet vis dar labai mažai žinome, kaip jie tai darė“, - sakė daktaras Parow-Souchon.
Mokslininkai įtaria, kad vieta, kurioje per naujausius kasinėjimus rasta mamutų kaulų, galėjo būti ta, kurioje gyvūnai nugaišo po to, kai akmens amžiaus žmonės juos persekiojo.
Rašyti komentarą