Lukašenka

Baltarusija nubausta dar kartą, A. Lukašenka galutinai susipyko su Ukraina (1)

Vakar oficialiai įsigaliojo penktasis Europos Sąjungos sankcijų Baltarusijai paketas, į kurį įtraukta 11 juridinių ir 17 fizinių asmenų. Jų sąrašas paskelbtas oficialiame ES leidinyje. Tuo metu Baltarusijos vadovas Aliaksandras Lukašenka, išreiškęs pageidavimą nukeliauti į rusų okupuotą Krymą, gautinai „sudegino tiltus" su Ukraina.

Dokumente pažymima, kad sankcijų imamasi reaguojant į Baltarusijos „hibridinę ataką". ES taip pat įspėjo, kad „sankcijos bus griežtinamos, jeigu situacija nepagerės".

Tarp 11 juridinių asmenų, įtrauktų į naują sankcijų paketą, - valstybinė aviacijos kompanija „Belavia", Baltarusijos pasienio specialusis dalinys, Baltarusijos valstybinė turizmo agentūra „Centrkurort", kompanijos „Grodno Azot", „Belšina", „Belorusneft", turizmo agentūra „Oskartour", dar kelios turizmo agentūros ir viešbučiai.

Į šį sąrašą taip pat įtrauktos Sirijos aviacijos kompanija „Cham Wings", kurios lėktuvai skraido į Minską, ir agentūra „VIP Grub", įsikūrusi Turkijoje ir išduodanti vizas kelionėms į Baltarusiją.

17 fizinių asmenų sąraše atsidūrė Baltarusijos valstybinio pasienio komiteto vadovas Anatolijus Lapo, jo pavaduotojas Igoris Maršalovas, Lydos pasienio būrio viršininkas Aliaksandras Davidiukas, Smurgainių pasienio grupės viršininkas Maksimas Butranecas, Gardino pasienio grupės viršininkas Konstantinas Molostovas, Užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Anatolijus Glazas, taip pat keli teisėjai.

Sankcijų sąraše atsidūrusių juridinių ir fizinių asmenų turtas, esantis Bendrijos jurisdikcijoje, įšaldomas, fiziniams asmenims draudžiama įvažiuoti į ES teritoriją ir vykti per ją tranzitu.

Be to, kaip vakar pareiškė Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba, Baltarusijos diktatorius A.Lukašenka, pranešęs apie savo ketinimą apsilankyti Kryme, „sudegino tiltus" santykiuose su Kijevu. „Tai nedidelė, bet labai svarbi kur kas didesnio paveikslo detalė. Ką galima šitaip pasiekti? Šiuo pareiškimu A.Lukašenka iš esmės sudegino visus tiltus santykiuose su Ukraina, padarė Baltarusiją Ukrainai priešiška šalimi", - sakė ministras.

Anksčiau A.Lukašenka pareiškė ketinąs apsilankyti Rusijos aneksuotame Kryme kartu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Baltarusija smerkia sankcijas

Baltarusija iškart pasmerkė išplėstas Vakarų sankcijas, skirtas šiai valstybei dėl migrantų krizės, kilusios jos pasienyje su ES nare Lenkija.

„Sunku suvokti, iki kiek absurdiškas ES sprendimas dėl naujausių sankcijų suvereniai Baltarusijai ir pats jų turinys", - sakoma Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Jame teigiama, kad Europos pareigūnai „susigalvojo kažkokią agresiją" iš Baltarusijos pusės ir „veidmainiškai sudavė sankcijų smūgį".

Ministerija taip pat apkaltino Vakarus Baltarusijos „demonizavimu" ir pažadėjo imtis „griežtų" atsakomųjų priemonių. „Atsakomybės našta užkraunama Baltarusijai, akivaizdžiai ignoruojant tikrąsias pasaulinės migracijos krizės priežastis", - sakoma jame.

Pastaraisiais mėnesiais tūkstančiai migrantų iš Artimųjų Rytų atvyko į Baltarusiją, tikėdamiesi per Lenkiją patekti į ES.

Raktažodžiai
ožio anūkėlis džiūgauja, bet nieko, greit kai kas purkštels jam novičioko į jo kreivą snukį, tada galės džiūgaut
///, 2021-12-05 21:54
Sidebar placeholder