Mitingas Chatynės kaimo aukoms atminti

Baltarusija pareikalavo viso pasaulio valstybių aukso už Antrojo pasaulinio karo žalą

(31)

Baltarusijos valdžios institucijos Antrojo pasaulinio karo metais šaliai padarytą žalą vertina 2,3 trln. dolerių, arba 43 tūkst. tonų aukso, pirmadienį pareiškė Generalinės prokuratūros vadovo pavaduotojas Dmitrijus Brylevas.

Pasak jo, Baltarusijos tautos genocido baudžiamosios bylos tyrimas parodė, kad Baltarusijos nuostoliai gerokai viršijo pirminius skaičiavimus.

"Tam tikslui buvo sudaryta speciali mobili analitinė grupė, kuri rėmėsi Nepaprastosios valstybinės komisijos ataskaita, įvertinusia mūsų tautos nuostolius per Didįjį tėvynės karą 40-aisiais metais", - sakė D. Brylevas ir pridūrė, kad žalos dydis "nėra galutinis".

Dina Sokolovskaja, Valstybės turto komiteto vertinimo skyriaus vadovė, sakė, kad auksas kaip vertinimo "valiuta" buvo pasirinktas po konsultacijų su Maskva.

"Konsultavomės su Nacionaliniu banku, Maskvos centriniu banku, aptarėme šią temą su Finansų ministerija, Nacionaliniu statistikos komitetu ir priėjome prie išvados, kad auksas yra universaliausia investicinė priemonė, todėl prasminga visą šią žalą perskaičiuoti į auksą", - paaiškino ji.

Baltarusijos pretenzijos viršija visų pasaulio šalių aukso atsargas kartu sudėjus - 2022 m. gruodžio mėn. duomenimis, TVF apskaičiavo, kad šios atsargos sudaro apie 33 000 tonų.

Didžiausios jų turėtojos yra Jungtinės Valstijos (8,1 tūkst. tonų), Vokietija (3,3 tūkst. tonų), Italija (2,4 tūkst. tonų), Prancūzija (2,4 tūkst. tonų) ir Rusija (2,3 tūkst. tonų).

Be to, Baltarusijos apskaičiuota žala prilygsta 23 % aukso, išgauto pasaulyje per visą žmonijos istoriją.

JAV geologijos tarnybos duomenimis, tai 187 tūkst. tonų.

Organizatorių nuotr.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder