Baltieji rūmai: Bidenas „neketina“ dabar susitikti su Putinu

Baltieji rūmai penktadienį nugesino prezidento Joe Bideno sąlyginį pasiūlymą susitikti su prezidentu Vladimiru Putinu, pareiškę, kad šiuo metu jis „neturi tokio ketinimo“.

"Šiuo metu jis neketina kalbėtis su V. Putinu. Ir kaip pats sakė, V. Putinas nerodo jokio susidomėjimo kokiu nors dialogu. Tiesą sakant, visiškai priešingai", - žurnalistams sakė Baltųjų rūmų patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Johnas Kirby.

Ketvirtadienį per bendrą spaudos konferenciją su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu J. Bidenas pareiškė, kad yra pasirengęs kalbėtis su V. Putinu apie Rusijos invazijos į Ukrainą sprendimą, jei Kremliaus lyderis „ieško būdo užbaigti karą“.

Tai buvo iki šiol aiškiausiai išsakytas J. Bideno pasirengimas susitikti su V. Putinu, daugiau nei prieš devynis mėnesius įsakiusiu savo kariuomenei pradėti invaziją į provakarietišką kaimynę Ukrainą, tai supurtė pasaulio diplomatinius sluoksnius ir ekonomiką.

Kremlius nepriėmė preliminaraus J. Bideno pasiūlymo. Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas sakė, kad J. Bidenas kelia sąlygą, jog tai gali įvykti „tik V. Putinui išvedus kariuomenę iš Ukrainos“.

Savo ruožtu J. Kirby sakė, kad Vakarai nespaudžia Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio pradėti derybas su Rusija, kai Ukrainos pajėgos sėkmingai kovoja su įsiveržusia kariuomene.

"Prezidentas visiškai nenorėjo pasakyti, kad dabar laikas deryboms.

Tiesą sakant, jis nuosekliai laikosi nuomonės, kad tik prezidentas V. Zelenskis gali nustatyti, ar bus ir kada bus susitarta dėl derybų ir kaip atrodys su šiuo susitarimu susijusios aplinkybės“, - sakė J. Kirby.

„Karas šiandien gali baigtis be derybų, jei V. Putinas pasielgtų teisingai ir tiesiog pasitrauktų iš Ukrainos. Jo kariuomenės ten apskritai neturi būti“, - sakė J. Kirby.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder