Baltijos šalių ir Lenkijos ministrai įvertins, kaip veikia rusų neįleidimo tvarka

Baltijos valstybių ir Lenkijos vidaus reikalų ministrai antradienį aptars, kaip veikia prieš parą pradėjęs galioti susitarimas dėl sugriežtintos į Europos Sąjungą (ES) vykstančių Rusijos piliečių kontrolės.

Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos vidaus reikalų ministrai posėdžiaus nuotoliniu būdu, pranešė Vidaus reikalų ministerija.

Taip pat bus kalbama apie tebesitęsiančius neteisėtos migracijos iššūkius pasienyje su Baltarusija.

„Su partneriais nuolat koordinuojame veiksmus, dalijamės informacija ir taip siekiame užtikrinti, kad šis principinis regioninis sprendimas būtų sklandžiai ir efektyviai įgyvendintas“, – sakė Lietuvos vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Pirmadienį įsigaliojo regioninis susitarimas, kad per išorinę ES sieną į Lietuvą, Latviją, Estiją ir Lenkiją įleidžiami tik tam tikrus kriterijus atitinkantys Rusijos piliečiai: diplomatai, disidentai, pervežimo bendrovių darbuotojai, ES piliečių šeimų nariai, Šengeno zonos valstybių leidimus gyventi ar ilgalaikes nacionalines vizas turintys rusai.

Taip pat Rusijos piliečiai toliau gali per Lietuvą tranzitu traukiniais keliauti į Kaliningrado sritį ir iš jos.

Rusijos piliečių patekimas į Baltijos šalis ir Lenkiją apribotas dėl nacionalinio saugumo, atsižvelgiant į Rusijos vykdomą karą Ukrainoje ir nusikaltimus žmoniškumui.

Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnybos duomenimis, pirmą dieną iki 16 val. į Lietuvą neleista įvažiuoti 18 asmenų.

Gemius

Raktažodžiai
Sidebar placeholder