Bėgantys iš Rusijos turtuoliai masiškai pardavinėja namus Rubliovkoje

Emigracijos banga, užplūdusi Rusiją prasidėjus karui Ukrainoje ir masinei mobilizacijai, pasiekė ir aukščiausios klasės nekilnojamojo turto rinką Maskvos priemiesčiuose.

Po maskviečių, pasiūliusių rekordinį kiekį parduodamų butų, pardavimas prasidėjo ir Rublevo-Uspensko bei Novorižsko greitkeliuose, kur savininkai ieško pirkėjų dešimtims prabangių dvarų.

Bendra elitinio nekilnojamojo turto pasiūlos apimtis Maskvos regione per metus išaugo 14 proc. iki 2,29 tūkst. sklypų, iš kurių 80 proc. sudaro namai, kurių savininkai bando atsikratyti (antrinis segmentas), apskaičiavo konsultacijų bendrovės "NF Group" analitikai.

Per metus parduodamų namų skaičius šalia Maskvos didelio biudžeto segmente išaugo 10 proc. iki 1,85 tūkst. objektų, iš kurių 42 proc. yra Novoriškoje magistralėje, o dar 35 proc. - Rublevkoje.

Vidutinė parduodamų kotedžų kaina netoli Maskvos sumažėjo 8 proc. iki 317 mln. rublių, tačiau Rublevo-Uspenskio greitkelyje dvarai, priešingai, pabrango - 5 proc. iki 418 mln. rublių už objektą. 

Kainos pakilo dėl "pigesnio pasiūlymo išpardavimo", rašo "NF Group" ekspertai.

Taigi, priešingai nei ankstesniais metais, vis mažiau savininkų savo būsto kainą susiejo su užsienio valiuta: po "amerikietiškų kalnelių" Mosbiržoje, kai dolerio kursas svyravo nuo 50 iki 120 rublių, tik 30 % savininkų pasiūlymų buvo pateikti doleriais arba eurais, palyginti su 50 % prieš metus.

Nepaisant to, kad parduodamų būstų skaičius padidėjo, sandorių antrinėje elitinėje rinkoje sumažėjo 4 proc.

Daugiausia jų įvyko antrąjį pusmetį.

Tuo pat metu Rusija patyrė didžiausią emigracijos bangą nuo XX a. dešimtojo dešimtmečio pradžios, dėl kurios iš šalies išvyko šimtai tūkstančių piliečių, daugiausia išsilavinusių ir pasiturinčių.

Iš viso per metus Rusiją galėjo palikti apie milijonas žmonių, anksčiau skaičiavo "Alfa Bank" analitikai.

Kartu su jais emigrantai išsivežė beveik 40 mlrd. dolerių - ši suma, Rusijos centrinio banko duomenimis, sausio-lapkričio mėnesiais buvo išgryninta iš Rusijos sąskaitų užsienio bankuose.

Šaltinis: moscowtimes

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder