„Bellingcat“ vadovas: Putinas serga sunkia onkologine liga

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas serga sunkia onkologine liga. Taip teigia „Bellingcat“ tyrėjas Christo Grozevas. Pasak žurnalisto, vienas iš jo aplinkos oligarchų patvirtino informaciją apie ligą.

 

Archyvų nuotr.

„2014 m. vienas iš šių oligarchų sėdėjo šalia V. Putino tame susirinkime, kuriame jis kalbėjo, kaip bus gerai užėmus Krymą.

T. y., žmogus pakankamai artimas V. Putinui. Yra nufilmuota, kaip tas oligarchas pasakoja, kad V. Putinas turi rimtų onkologinių ligų“, – pabrėžė Ch. Grozevas.

Daugelis aptarinėja galimą Rusijos prezidento V. Putino ligą. Susitikimo su Rusijos gynybos ministru Sergejumi Šoigu metu jis laikėsi įsitvėręs stalo ir, sprendžiant iš išvaizdos, nebuvo geros savijautos.

Žurnalistas Dmitrijus Gordonas, imdamas interviu iš tyrėjo Ch. Grozevo, paklausė apie rusų agresoriaus sveikatą.

„Negaliu kalbėti, neturėdamas duomenų. Tačiau jam labai artimi oligarchai sako, kad maždaug prieš mėnesį Lubianka (pastatas Maskvoje, šiuo metu priklausantis FSB, jame yra centrinis KGB archyvas) išsiuntė visiems FSB vadams laišką, kad šie nekreiptų dėmesio į gandus, kad V. Putinas sunkiai serga. Jie visi pagalvojo, kad viskas priešingai...

Net nėra svarbu, ar tiesa, kad jis sunkiai serga, svarbu, kad esantys šalia jo taip galvoja.

Tai keičia formulę, tai – veiksnys, [svarbus] priimant sprendimus“, – teigė Ch. Grozevas.

Jis pridūrė – faktas, kad šalia V. Putino esantys žmonės žino apie jo sveikatos problemas, mažina riziką, kad jie vykdys jo įsakymus.

„Dėl tos pačios priežasties vargu, ar kas duos įsakymą paspausti branduolinio ginklo mygtuką, suvokdamas esant didelę riziką, kad jo (V. Putino) nebebus po pusmečio. O kas tada juos apsaugos nuo Niurnbergo proceso? Todėl samprata, – jis gyvas ar nebegyvas, – vaidina subjektyvų vaidmenį šiame kare“, – apibendrino Ch. Grozevas.

Neseniai britų leidinys „The Sun“ skelbė, kad V. Putinui bus atlikta vėžio gydymo operacija, o valdžią laikinai jis neva perduos kitam žmogui.

Apie Rusijos prezidento sveikatą sklando daug gandų, o tarp populiariausių – kad V. Putinas serga vėžiu ir Parkinsono liga.

Net Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas per interviu Italijos televizijos kompanijai „Mediaset“ buvo paprašytas pakomentuoti sklandančius gandus.

„Vakaruose yra daug hipotezių apie Rusijos prezidento V. Putino sveikatos būklę“, – interviu metu sakė žurnalistas.

Archyvų nuotr.

Nusijuokęs S. Lavrovas pasiūlė šiuo klausimu kreiptis į V. Putino svečius iš užsienio. „Paklauskite užsienio lyderių, kurie neseniai bendravo su Rusijos prezidentu V. Putinu, įskaitant JT generalinį sekretorių Antonio Guterresą. Manau, jūs suprasite, apie ką kalbama“, – atsakė S. Lavrovas.

Skelbiama, kad 69 metų prezidentas artimiausiu metu pasitrauks iš viešojo gyvenimo, nes jam bus atlikta operacija, rašo „The Sun“.

Skelbiama ir kam jis esą laikinai perleistų valdžią.

Tai Rusijos saugumo tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas.

Tiriamosios žurnalistikos leidinys „Projekt“ balandžio 1 dieną paskelbė tyrimą, kuriame atskleidė, kad pastaraisiais metais Rusijos prezidentą V. Putiną per oficialias keliones po Rusiją lydi gydytojai, tarp kurių būna ir garsus chirurgas onkologas, kurio specializacija yra pagyvenusių žmonių skydliaukės vėžys.

Tam tikros informacijos „Projekt“ suteikęs garsios ligoninės vadovybei artimas asmuo tvirtina, kad tarp medikų tikrai jau sklinda kalbos apie prezidento sveikatos bėdas, o 2021-ųjų rudenį tos kalbos suintensyvėjo.

Būtent tada prezidentas po ilgai trukusios izoliacijos dėl COVID-19 vėl ėmė dalyvauti viešuosiuose renginiuose, o per susitikimą su paralimpiečiais rugsėjo 13-ąją netikėtai pranešė, kad vėl izoliuosis, kadangi aplinkui – galybė užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

Žinia nustebino visus – net prezidento aplinką.

Po šio pranešimo V. Putinas visą rugsėjį nesirodė viešumoje. Ar tada jam buvo atlikta kokių nors medicininių procedūrų, neaišku, tačiau po to, bendrauti su žmonėmis prezidentas pradėjo per labai didelį atstumą.

Archyvų nuotr.
 

Sidebar placeholder