Bidenas

Bidenas JT susitiko su Centrinės Azijos šalių vadovais

JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį susitiko su Centrinės Azijos valstybių vadovais ir pabrėžė šio regiono šalių „teritorinį vientisumą“, pridurdamas, kad netrukus gali apsilankyti vienoje iš valstybių, kurias Maskva laiko savo kiemu.

„Tai istorinis momentas, – sakė J. Bidenas vadinamojo C5 – Kazachstano, Kirgizijos, Tadžikistano, Turkmėnistano ir Uzbekistano – vadovams po jų pirmojo bendro susitikimo JT Generalinės Asamblėjos metu Niujorke. – Tikiuosi netrukus su jumis susitikti, galbūt vienoje iš jūsų šalių“.

Akivaizdžiai užsimindamas apie Maskvą dėl jos invazijos į Ukrainą, J. Bidenas sakė, kad buvusios sovietinės respublikos ir JAV turi „bendrą įsipareigojimą siekti suverenumo, nepriklausomybės ir teritorinio vientisumo“.

„Mano nuomone, šie principai dabar svarbesni nei bet kada anksčiau, – pridūrė jis. –Tikrai tikiu, kad pasaulis yra saugesnis, kai esame vieningi“.

Anksčiau pasakytoje JT savo kalboje J. Bidenas perspėjo, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino invazija į Ukrainą gali pakirsti pasaulinės organizacijos nacionalinio suvereniteto principams ir paskatinti tolesnį žemių užgrobimą.

V. Putinas neatvyko į Niujorką dalyvauti kasmetiniame aukščiausiojo lygio susitikime.

Karas Ukrainoje paskatino pasaulines galias, tokias kaip JAV, siekti didesnio vaidmens Vidurinėje Azijoje tuo metu, kai daug kam šiame regione kyla klausimų dėl ilgalaikių ryšių su Rusija.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis savo kalboje JT Generalinėje Asamblėjoje apkaltino Rusiją „akivaizdžiai keliant grėsmę Kazachstanui“ ir ragino pasaulį tvirtai priešintis Rusijai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder