Branduolinio saugumo pavojus po nesėkmingo bandymo sutvirtinti "Trident" povandeninį laivą superklijais

(5)

Įsiutę karinio jūrų laivyno vadovai vakar vakare nurodė atlikti tyrimą po to, kai "Trident" povandeninio laivo darbininkai rizikavo katastrofa - klijuodami nulūžusius varžtus branduolinio reaktoriaus kameroje, - paskelbė 
thesun.co.uk.

Apie tai, kad buvo suremontuoti gyvybiškai svarbūs aušinimo vamzdžiai, sužinota tik tada, kai atliekant patikrinimus 16 000 tonų sveriančiame "HMS Vanguard" nukrito vienas varžtas.

Jis buvo nupjautas dėl neatsargaus per didelio įtempimo, tačiau vietoj to, kad praneštų apie žalą ir neskubėtų išgręžti nulūžusių velenų, gynybos rangovo "Babcock" civiliai darbuotojai suklijavo galvutes atgal.

Jie pranešė apie procedūrinę klaidą - vadinamąją darbo proceso problemą - bet nutylėjo apie detales, įskaitant varžtus ir klijus.

Po to, kai laikraštis "The Sun" iškėlė aliarmą, gynybos sekretorius Benas Wallace'as pareikalavo surengti susitikimą ir pateikti "garantijas dėl būsimų darbų".

Karinio jūrų laivyno šaltinis teigė, kad buvo įsiutęs, jog "Babcock", vienas didžiausių JK gynybos rangovų, nesugebėjo išsiaiškinti su kariniu jūrų laivynu.

Darbai, pradėti 2015 m., vėluoja beveik ketverius metus ir viršija 300 mln. svarų sterlingų biudžetą.

Dėl chroniško vėlavimo likusių trijų "Trident 2" branduolinių raketų povandeninių laivų "HMS Vengeance", "HMS Victorious" ir "HMS Vigilance" įgulos buvo priverstos ilgai patruliuoti.

Nuo 2028 m. juos pakeis "Dreadnought" klasės povandeniniai laivai, gabenantys JK branduolinio atgrasymo priemones.

Priklijuoti varžtai - jų buvo mažiausiai septyni - laikė aušinimo vamzdžių izoliaciją, kuri apsaugo nuo Černobylio tipo avarijos.

Jie buvo rasti šį mėnesį prieš tai, kai inžinieriai turėjo pirmą kartą įjungti reaktorių visu pajėgumu.

Tyrėjai ieško dokumentų, kad išsiaiškintų, kada tai įvyko ir kas už tai atsakingas.

Pagal branduolinės saugos protokolus darbuotojai visada dirba poromis.

Organizatorių nuotr.

 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder