BRICS - vieni vengia, kiti - siekia prisijungti
M.Montesas pažymėjo, kad Argentinos sprendimas paskatino šalį atsiriboti nuo 80 proc. pasaulio.
„Pasaulis šiandien yra daugiapolis, ir jame praktiškai nebeliko JAV hegemonijos, turinčios praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio pabaigos bruožų", - sakė jis.
Analitiko teigimu, šiandien pasaulinė galia yra pasiskirsčiusi, todėl BRICS atspindi šią įvairovę geriau nei bet kuri kita grupė.
„Todėl, atsisakydama BRICS ir teikdama pirmenybę santykiams su Jungtinėmis Valstijomis, Izraeliu ir ES, Argentina tik kenkia sau, nes ji žiūri tik į 12 proc. pasaulio, atsiribodama nuo likusių beveik 80 proc. ir atitinkamai praranda galimybes", - padarė išvadą jis.
2023 metų gruodžio 29 dieną Argentinos prezidentas Havjeras Milei (Javier Miley) laiškuose Rusijos lyderiui Vladimirui Putinui ir Kinijos prezidentui Si Dzinpingui (Xi Jinping) nurodė, kad šalis atsisako prisijungti prie BRICS.
Vėliau Argentinos Moreno miesto meras Huanas Havjeras Vilipanas (Juan Javier Willipan) teigė, kad šalis nesutinka su šalies valdžios atsisakymu prisijungti prie BRICS ir tikisi, kad Buenos Airės persvarstys šį sprendimą.
Beje, į spalio mėnesį Kazanėje (Rusija) vyksiantį BRICS viršūnių susitikimą Argentina nėra kviečiama, tačiau, pasak ambasadoriaus Rusijoje Enrikės Ignasijaus Fereros Vjeiros (Enrique Ignacio Ferrer Vieira), jeigu pakvietimas būtų, jis būtų svarstomas ir tuomet priimamas sprendimas.
O štai Talibanas nurodė, kad jam svarbu dalyvauti artėjančiame viršūnių susitikime ir pristatyti savo požiūrį bei poziciją svarstomais klausimais, „RIA Novosti" sakė judėjimo politinio biuro Katare vadovas Suheilas Šachinas (Suhail Shaheen).
Anksčiau Talibanas nusiuntė Maskvai rašytinį prašymą dėl laikinai einančio šalies ministro pirmininko pavaduotojo, Talibano judėjimo politinio sparno vadovo Abdulos Ganio Baradaro dalyvavimo viršūnių susitikime Kazanėje.
„Esame kai kurių žiniasklaidos priemonių šmeižto kampanijos aukos. Svarbu, kad dalyvautume tokiame aukščiausiojo lygio susitikime bei forume, kur pateiktume savo požiūrį ir poziciją svarstomais klausimais.
Tai būtina pasaulinei taikai, tarpusavio supratimui, bendradarbiavimui ir taikiam sambūviui", - pabrėžė S.Šachinas.
Talibano judėjimas Afganistane valdžioje yra nuo 2021 m. vasaros pabaigos.
Rusija oficialiai nepripažino Kabule suformuotos vyriausybės, tačiau šalies užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas nurodė, kad Rusija ketina priimti sprendimą išbraukti Talibaną iš teroristinių organizacijų sąrašo.
Rašyti komentarą