Britai nuo vagių saugosi muliažais

Augantis vagysčių Didžiojoje Britanijoje skaičius verčia populiarius prekybos tinklus ieškoti naujų apsaugos metodų.

Vienas jų - vitrinoje eksponuojamos tuščios pakuotės, kurios į pilnas pakeičiamos tik tuomet, kai pirkėjas sumoka už prekę, informuoja „Daily Mail".

Leidinio duomenimis, šiuo metu didžiosiose parduotuvėse ant prekystalių puikuojasi tuščios saldainių dėžutės bei tušti kavos ar medaus indeliai.

Mėsą pakeitė mėsos atvaizdai. Pirkėjams tenka nešti muliažus iki kasų, kur susimokėjus jie pakeičiami tikromis prekėmis.

Parduotuvėse atsirado naujos iškabos, raginančios pirkėjus į krepšelius krauti tuščias pakuotes, nurodant, jog jos bus pakeistos prie kasų.

Su žurnalistais bendravęs „Co-op" prekybos tinklo atstovas pareiškė, kad parduotuvių darbuotojai kasdien susiduria su tūkstančiais bandymų pavogti prekes.

Pasak jo, lyginant su praėjusiais metais, šis skaičius išaugo 30 proc. Kadangi vagišiai nusitaikė į pigias prekes, policija, dažniausiai, į tokius incidentus nekreipia dėmesio, tačiau viską susumavus paaiškėja, kad parduotuvės patiria milžiniškus nuostolius.

Oficialiame įmonės pranešime teigiama, kad visoje šalyje prekybos vietose padaromų nusikaltimų skaičius auga būtent dėl teisėsaugos organų aplaidumo. Dažniausiai vagiliauja narkomanai, jaunuolių grupuotės ir iš įkalinimo vietų paleisti asmenys.

Prie šito prisidėjo ir infliacija, dėl kurios produktai ir pirmojo būtinumo prekės, lyginant su 2021 metais, pabrango 37 proc. Leiboristai dėl augančios infliacijos apkaltino šalies premjerą Rišį Sunaką (Rishi Sunak).

Pasak jų, nenorintis žiūrėti į akis dėl augančių kainų kenčiantiems žmonės, premjeras tiesiog pasislėpė.

Birželio pradžioje televizijos kanalas „Sky News" pranešė, kad Konigsbio karinėje bazėje tarnaujantys kariškiai, nebeturėdami lėšų savo šeimų aprūpinimui, maistą pradėjo imti iš civiliams skirtų maisto surinkimo punktų.

Žurnalistų teigimu, prašymų išduoti maisto produktus skaičius išaugo dvigubai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder