Temidė

Britas kaltinamas padėjęs Rusijai, byloje minima ir lietuviška pavardė

Vienas britas yra kaltinamas padėjęs Rusijai vykdydamas priešiškai valstybei naudingą veiklą, pranešė Karališkoji prokuratūra. Byloje minima ir lietuviška pavardė.

20-metis Dylanas Earlas įtariamas dalyvavęs veikloje, nukreiptoje prieš įmones, kurios buvo susijusios su Ukraina, siekiant naudos Rusijos valstybei, skelbia britų spauda.

„Į įtariamą veiklą buvo įtrauktas ir dalyvavimas planuojant su Ukraina susijusios komercinės paskirties patalpų padegimą 2024 metų kovą“, – sakė Karališkosios prokuratūros Specialiųjų nusikaltimų ir kovos su terorizmu skyriaus vadovas Nickas Price'as.

Penktadienį panaikinus galiojusius viešinimo apribojimus, tarnyba pranešė, kad šioje byloje kaltinimai taip pat pareikšti dar keturiems asmenims. Dar dviem vyrams – 60 metų Paului Englishui ir 21 metų Nii Mensahui – šioje byloje pateikti kaltinimai padegimu sunkinančiomis aplinkybėmis.

22 metų Jake'ui Reevesui pateikti kaltinimai dėl susitarimo priimti materialinę naudą iš užsienio žvalgybos tarnybos ir padegimo sunkinančiomis aplinkybėmis.

Penktajam vyrui – 22 metų Dmitrijui Paulauskui – pateikti kaltinimai dėl informacijos apie teroro aktus turėjimo.

„Šiuo vyksta aktyvus baudžiamasis procesas šių kaltinamųjų atžvilgiu, – N. Price'as. – Niekas neturėtų pranešti, komentuoti ar dalytis informacija internete, kuri galėtų kaip nors pakenkti jų teisei į teisingą teismą.“

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder