Britų kariškiai netyčia pasidalino slaptais duomenimis

Britų kariškiai netyčia pasidalino slaptais duomenimis

Populiaria programėle besinaudojantys povandeniniuose atominiuose laivuose tarnaujantys Didžiosios Britanijos Karinio jūrų laivyno karininkai netyčia atskleidė konfidencialią informaciją, praneša „The Times".

„Fasleino karinės jūrų bazės karininkai, tikėtina, atsitiktinai paviešino savo vardus, adresus ir informaciją apie laivuose praleistą laiką.

Taip nutiko jiems pasinaudojus sportui skirta populiaria programėle „Strava".

Ji visame pasaulyje vienija apie 95 mln. vartotojų ir leidžia dalintis informacija apie nubėgtus, nuvažiuotus ar nuplauktus atstumus", - nurodoma publikacijoje.

Straipsnyje taip pat pabrėžiama, kad geriausiai Fasleinas žinomas kaip britų branduolinių karinių pajėgų, galinčių gabenti balistines raketas „Trident", bazė.

Leidinys primena, kad tai - toli gražu ne pirmas atvejis, kai per „Strava" programėlę buvo paviešinti konfidencialūs duomenys: 2018-ųjų rugpjūtį tapo žinoma, kad populiariausius bėgimo maršrutus siūlanti funkcija taip pat pateikia ir Artimuosiuose Rytuose įkurtų JAV karinių bazių koordinates.

Pasirodžius informacijai apie nutekintus duomenis, internautai negailėjo kritikos nei kariškiams, nei jų vadovybei.

„Strava", kaip bet kuri kita programėlė, turi konfidencialumo nustatymus.

Galbūt Britanijos karinėms pajėgoms laikas apie tai papasakoti kariškiams arba net pareikalauti juos naudoti", - rašė vienas iš komentatorių.

„Kelia susirūpinimą tai, kad branduoliniams povandeniniams laivams vadovaujantys Karinių jūrų pajėgų karininkai gali būti tokie neatidūs", - antrino kitas.

Kiek anksčiau žiniasklaida informavo apie tai, kad netoli Vokietijos kanclerio Olafo Šolco (Olaf Scholz) namų esančiuose šiukšlių konteineriuose buvo rasti slaptumo grifu pažymėti dokumentai, kuriuose buvo informacija apie paskutinį „Didžiojo septyneto" susitikimą.

respublika.lt

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder