Britų žvalgyba: rusai supranta, kad kai kurių didelių tikslų Ukrainoje kol kas nepasieks (3)

Rusija, anot britų žvalgybos, tikriausiai supranta, kad kai kurių didelių savo tikslų Ukrainoje artimiausiu metu negalės pasiekti.

Tai esą rodo rusų veiksmai Zaporižios srityje. Zaporižios dalių, kurias kontroliuoja Rusija, institucijos kovo pradžioje srities sostine paskelbė Melitopolį. Anot Rusijos, tai laikina priemonė, kol bus visiškai perimta Zaporižios miesto kontrolė.

Zaporižia yra viena iš keturių sričių, kurias Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas neteisėtai aneksavo 2022 metų rugsėjį. Tačiau pramoninio Zaporižios miesto su 700 000 gyventojų rusų daliniams iki šiol okupuoti nepavyko.

„Šis tylus alternatyvios sostinės paskelbimas tikriausiai yra tylus pripažinimas, kad rusų pajėgos artimiausiu metu nesugebės įgyvendinti didelių tikslų“, - sakoma britų Gynybos ministerijos ataskaitoje.

Panašiai jau yra kalbėjęs ir Melitopolio meras. Sprendimas pripažinti Melitopolį Zaporižios srities sostine, „iš tikrųjų yra priešo kapituliacijos Zaporižios kryptimi pradžia“, – sakė Ivanas Fiodorovas kovo 4 dieną „Telegram“ kanale paskelbtame vaizdo įraše.

I. Fiodorovas atkreipė dėmesį ir į tai, kad rusų pajėgos okupacijos pradžioje paskelbė užimsiančios Zaporižią per tris dienas. „Garsūs pareiškimai pasirodė esantys tušti tauškalai“, – kalbėjo jis.

Rasa Strimaitytė (ELTA)

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder