Buvęs Putino apsaugos pareigūnas: prezidentas gyvena bunkeryje, nesinaudoja telefonu ir bijo COVID-19

(5)

Iš Rusijos pabėgęs buvęs prezidento Vladimiro Putino apsaugos pareigūnas demaskavo šalies vadovo paranojiškas baimes. Anot jo, V. Putinas yra karo nusikaltėlis, bijantis bet kokio kontakto su žmonėmis. Apie tai rašo Dailymail.co.uk.

Bijo žmonių ir COVID-19

35 metų Glebas Karakulovas yra Federalinės apsaugos tarnybos, žinomos kaip FGS arba FSO, vadovas, pabėgęs iš Rusijos į Turkijos sostinę Stambulą.

Pastarasis nepriklausomam žiniasklaidos kanalui „Dosjė“ interviu metu patvirtino, jog Rusijos prezidentas paranojiškai baiminasi dėl savo asmeninio saugumo, bijo būti nužudytas. Todėl V. Putinas šiuo metu gyvena savo bunkeryje ir vengia reguliariai lankyti Rusijos miestus.

G. Karakulovas taip pat atskleidė, jog Rusijos despotas mirtinai bijo COVID-19, todėl jau ketverius metus izoliuojasi ir nesinaudoja mobiliuoju telefonu. Kaip antai – Vakarai gali jo klausytis.

Nutekino informaciją

Nepriklausomo žiniasklaidos kanalo „Dosjė“ duomenimis, G. Karakulovas – kol kas aukščiausio rango „perbėgėlis“ iš artimiausios V. Putino aplinkos. Buvęs saugumo pareigūnas nuo 2009 m. dirbo FGS ir turėjo prieigą prie asmeninių Rusijos prezidento ryšių.

Be to, jis buvo atsakingas už informacijos nutekinimą apie V. Putino šarvuotą traukinį, kuriuo, kaip manoma, jis naudojasi vis rečiau. Jis baiminasi, jog prezidentinis lėktuvas gali būti numuštas. Žinoma, jog traukinys – užmaskuotas pilka ir raudona spalvomis, kad atrodytų kaip įprastas Rusijos keleivinis traukinys ir niekaip nesiskirtų nuo kitų.

Buvęs saugumo pareigūnas patikino, jog per visą savo tarnybos laikotarpį nė karto nematė V. Putino naudojančio mobilųjį telefoną. „Per visus savo tarnybos metus nė karto nemačiau jo su mobiliuoju telefonu. Jis nerimauja dėl Vakarų vykdomų pasiklausymų, kad į užsienio keliones pasiima specialią dėžutę ir tokiu būdu siekia išvengti slaptų pokalbių nutekėjimo“, – aiškino G. Karalukovas.

Internetu nesinaudoja

Pareigūno teigimu, V. Putinas taip pat nesinaudoja internetu. „Informaciją jis gauna tik iš savo artimiausios aplinkos, o tai reiškia, kad gyvena informaciniame vakuume. Jam skirtos žinios yra filtruojamos per slaptąsias tarnybas“, – sakė jis.

Vakarų analitikai jau seniai įtaria, kad V. Putinas negauna tikslių pranešimų iš savo generolų ir kitų artimiausios aplinkos žmonių apie padėtį Ukrainoje. Išlieka tikimybė, jog pareigūnai bijo prezidento rūstybės blogos žinios atveju.

Griežtas karantinas ir senėjimo ligos

G. Karalukovas, paklaustas, ar V. Putinas visada „užrakintas“, patikino, jog prezidentas laikosi griežto karantino. „Taip, jis yra. Mes vis dar turime save izoliuojantį prezidentą. Prieš bet kokį renginį, net ir trunkantį 15–20 minučių, jis dvi savaites laikosi griežto karantino. Taip pat yra darbuotojų, kuriems taip pat privaloma laikytis griežto karantino kartu su V. Putinu“, – pasakojo buvęs saugumo pareigūnas.

G. Karalukovas taip pat prasitarė nežinantis, ar valstybės lyderis serga kokia nors liga. „Jei jis turi kokių nors sveikatos problemų, jos yra susijusios su jo amžiumi. Na, tikriausiai jis jų turi. Bet, manau, tai nieko labai rimto.

Tiktai galiu patvirtinti, kad su juo buvau daugelyje komandiruočių prieš 2020 m. Vėliau jis užsirakino savo bunkeryje ir leidosi daugiausia į tris keliones per metus“, – teigė buvęs saugumo pareigūnas.

alfa.lt

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder