Kalėjimas

Buvusi Danijos ministrė nuteista kalėti už migrantų porų išskyrimą

Buvusi Danijos imigracijos ministrė pirmadienį nuteista du mėnesius kalėti, kai specialusis teismas pripažino ją kalta dėl neteisėto kelių prieglobsčio prašytojų porų išskyrimo, viena moteris buvo nepilnametė.

„Inger Stojberg pripažinta kalta dėl tyčinio Ministrų atsakomybės įstatymo pažeidimo“, – sakoma Danijos Karalystės apkaltos teismo pareiškime ir priduriama, kad jai skirta 60 dienų laisvės atėmimo bausmė.

I. Stojberg apkaltinta Europos žmogaus teisių konvencijos pažeidimu, kai įsakė atskirti prieglobsčio prašančias poras, kai kurios jų turėjo vaikų, viena moteris buvo jaunesnė nei 18 metų. Rugsėjį prasidėjusiame išskirtiniame procese buvusi ministrė savo kaltės nepripažino.

Nors bausmės vykdymas nebuvo atidėtas, Danijoje nuteistiesiems mažiau nei šešis mėnesius gali būti taikomas elektroninis stebėjimas, o tai reiškia, jog mažai tikėtina, kad I. Stojberg bent kurį nors laiką praleis kalėjime.

2016 metais ministrės nurodymu individualiai neišnagrinėjus bylų buvo atskirtos 23 poros. Tada jos buvo skirtinguose centruose, kol buvo nagrinėjamos jų bylos.

Parlamentas dabar turi nuspręsti dėl I. Stojberg pašalinimo iš parlamento narių.

2015–2019 metais eidama imigracijos ir integracijos ministrės pareigas centro dešiniųjų vyriausybėje, kurią rėmė dešinioji populistinė prieš imigraciją nusiteikusi Danijos liaudies partija (DF), I. Stojberg prisidėjo griežtinant Danijos migracijos politiką.

Ji gyrėsi priėmusi daugiau nei 110 užsieniečių teises ribojančių pataisų. Per savo kadenciją ji taip pat priėmė įstatymą, leidžiantį konfiskuoti migrantų turtą ir juo finansuoti jų išlaikymą Danijoje.

Tai tik trečias kartas nuo 1910 m., kai politikas buvo perduotas specialiajam Danijos 26 teisėjų teismui, skirtam teisti ministrus už netinkamą elgesį ar aplaidumą einant pareigas.

Paskutinė tokia byla datuojama 1993 metais ir vadinama „Tamilgeitu“: 1987 ir 1988 metais buvęs konservatorių teisingumo ministras Erikas Ninnas-Hansenas neteisėtai įšaldė tamilų pabėgėlių šeimos susijungimą. E. Ninnas-Hansenas buvo nubaustas lygtinai kalėti keturis mėnesius.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder