CNN išsiaiškino, ko Pentagonas išmoko iš karo Ukrainoje

CNN išsiaiškino, ko Pentagonas išmoko iš karo Ukrainoje (1)

Karas Ukrainoje tapo naujausių Ukrainos ir Vakarų karinių technologijų bandymų poligonu. Taip teigiama CNN pagrindiniame analizės straipsnyje.

Jame pažymima, kad viena iš svarbiausių naujovių dabartiniame kare buvo Ukrainos tinklinė artilerijos taikinių nustatymo sistema, leidžianti greitai perduoti žvalgybinę informaciją iš bepiločių orlaivių artileristams ir, kas ne mažiau svarbu, lengvai apskaičiuoti taikinio koordinates konkrečiam ginklui nutaikyti.

"Ši taikinių nustatymo programa yra vienas iš dešimčių pavyzdžių, kai Ukraina per beveik metus trukusį karą pasiūlė mūšio naujoves, dažnai pigiai sprendžiančias brangiai kainuojančias problemas", - rašoma leidinyje.

Svarbios inovacijos, padedančios Ukrainos kariams mūšio lauke, taip pat yra pigūs dronai, pritaikyti mėtyti granatas į priešo griovius, 3D spausdintuvai, skirti deficitinėms atsarginėms dalims gaminti, įprastų pikapų pavertimas mobiliais raketų paleidimo įrenginiais ir kt. 

"Toks Ukrainos išradingumas padarė įspūdį JAV pareigūnams, kurie gyrė Kijevo gebėjimą rasti sprendimus savo mūšio lauko poreikiams, kurie užpildytų svarbias taktines spragas, atsiradusias dėl didesnės ir sudėtingesnės Vakarų ginkluotės", - pažymima straipsnyje.

Tuo pat metu karas Ukrainoje suteikė JAV ir jų sąjungininkėms retą galimybę išbandyti savo ginkluotę moderniame plataus masto kare ir patikrinti Rusijos taktiką naudojant vienkartinius bepiločius lėktuvus.

"Ukraina yra absoliuti ginklų laboratorija visomis prasmėmis, nes nė viena iš šios įrangos niekada nebuvo panaudota dviejų pramoninių šalių kare.

Tai yra koviniai bandymai realiame pasaulyje", - teigė Vakarų žvalgybai gerai pažįstamas šaltinis.

Taigi amerikiečiai įsitikino savo HIMARS įrenginių efektyvumu, tačiau taip pat "išmoko vertingų pamokų" dėl jų techninės priežiūros dažnumo.

M777 haubicos taip pat pasirodė esančios galingi ginklai, tačiau jų vamzdžiai susidėvėdavo per greitai.

"Viena pamoka, kurią JAV gali pasimokyti iš šio konflikto, yra ta, kad velkamoji artilerija, tokia kaip M777 haubicų sistema, gali tapti praeitimi.

Šioms sistemoms sunkiau greitai judėti, kad išvengtų atsakomosios ugnies, o visur esančių bepiločių orlaivių ir stebėjimo iš viršaus pasaulyje šiais laikais labai sunku pasislėpti", - sakė kitas ekspertas.

JAV gynybos bendrovė "BAE Systems" jau paskelbė, kad sustiprins savo gaminamus šarvuočius, kad jie būtų geriau apsaugoti nuo bepiločių orlaivių smūgių iš viršaus.

Tai paaiškėjo ir per karą Ukrainoje.

Be to, daugybė JAV žvalgybos ir kariuomenės pareigūnų jau dabar užtikrintai teigia, kad artimiausiu metu JAV gynybos rangovai pirmenybę teiks pigių vienkartinių kamikadzių dronų kūrimui.

Ginklų tiekimas Ukrainai

Per pastarąjį mėnesį Vakarų ginkluotės tiekime įvyko pastebimas lūžis - paskelbta apie tokios ginkluotės tiekimą, apie kurią anksčiau Vakarai nenorėjo net kalbėti.

Todėl gruodžio viduryje Jungtinės Valstijos pažadėjo perduoti Ukrainai oro gynybos sistemas "Patriot".

Vieną bateriją Ukraina gaus iš JAV, kitą - iš Vokietijos.

Kiek vėliau paaiškėjo, kad Vašingtonas planuoja Ukrainai tiekti 50 BMP "Bradley" - vieną geriausių savo klasės transporto priemonių.

Dar šią savaitę Lenkija pažadėjo pristatyti Ukrainai tankus "Leopard", o Jungtinė Karalystė - tankus "Challenger".

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder