Kitą savaitę išsipildys hipotetinė 2050 metų orų prognozė

CNN: Kitą savaitę išsipildys hipotetinė 2050 metų orų prognozė

Prieš dvejus metus Jungtinės Karalystės sinoptikai atliko įdomų minties eksperimentą: jie bandė nuspėti, kaip atrodys mūsų prognozės 2050 m.? Na, o pirmadienį ir antradienį "tikėtini" orai taps realybe - 28 metais anksčiau.

Dėl klimato kaitos visame pasaulyje orai tampa ekstremalūs, o temperatūra šiaurinėse platumose ypač jautriai reaguoja į šiuos pokyčius.

Taigi Jungtinės Karalystės meteorologijos biuro - oficialios Jungtinės Karalystės orų prognozių agentūros - meteorologai 2020 m. vasarą pasinėrė į itin tolimus klimato modelius, kad pamatytų, kokią temperatūrą jie prognozuoja maždaug po trijų dešimtmečių. - skelbia
edition.cnn.com

Niujorko Kolumbijos universiteto atmosferos mokslininkas Simonas Lee atkreipė dėmesį į stulbinantį 2050 m. prognozės ir kitos savaitės pradžios prognozės Jungtinėje Karalystėje panašumą.

"Šiandien prognozė antradieniui šokiruoja tuo, kad didelėje šalies dalyje ji beveik identiška", - tviteryje rašė Simonas, vėliau pridurdamas, kad "tai, kas bus antradienį, leidžia nuspėti ateitį".

Po 30 metų ši prognozė atrodys gana tipiška.

Prognozuojama, kad kitos savaitės pradžioje Jungtinėje Karalystėje temperatūra bus 10-15 laipsnių aukštesnė nei įprastai.

Aukščiausia temperatūra pirmą kartą gali priartėti prie 40 laipsnių Celsijaus (apie 104 laipsnių Farenheito) - tokia prognozė paskatino meteorologus pirmą kartą paskelbti "raudoną" karščio perspėjimą.

Kad būtų aišku, tai būtų tikrai rekordinis karštis.

Karščiausia kada nors šalyje išmatuota temperatūra buvo 38,7 laipsnio Celsijaus Kembridžo botanikos sode 2019 m.

Jungtinės Karalystės sinoptikai pirmą kartą istorijoje paskelbė "raudoną" įspėjimą dėl ypatingo karščio, kai visų laikų rekordai gali būti sumušti

Tai daugiau nei kelios nemalonios dienos. Ekstremalus karštis yra vienas iš mirtiniausių orų reiškinių - tik mes nesame linkę to pastebėti tuo metu, kai šilumos smūgis ir mirtis priskiriami pagrindinėms ligoms, tokioms kaip širdies ar kvėpavimo takų ligos.

O naujausi pranešimai rodo, kad ne daugiau kaip 5 % Jungtinės Karalystės namų yra oro kondicionieriai, padedantys gyventojams išlaikyti vėsą.

Praėjusią vasarą matėme šokiruojančiai panašią situaciją Jungtinėse Valstijose, kai Ramiojo vandenyno šiaurės vakarus kelias dienas kamavo didžiulis karštis.

Per tą karščio bangą žuvo šimtai žmonių.

Britų Kolumbijos pareigūnai pažymėjo, kad per karščius įvyko daugiau kaip 800 "perteklinių mirčių" - mirčių, kurios buvo netikėtos ir toli gražu neatitiko to meto normos.

"Kai lauke karšta, lauke tiesiog karšta, todėl tai palyginti tylus žudikas", - anksčiau CNN sakė K. Ebi.

"Žmonės paprastai nežino ir negalvoja apie riziką, susijusią su tokia aukšta temperatūra".

Ji taip pat sakė, kad svarbu suprasti, jog klimatas nėra toks, koks buvo dar prieš kelerius metus. Klimato kaita jau šiandien daro įtaką mūsų gyvenimui ir toliau palies pažeidžiamiausius.

Archyvų nuotr.
 

Niujorko Kolumbijos universiteto atmosferos mokslininkas Simonas Lee atkreipė dėmesį į stulbinantį 2050 m. prognozės ir kitos savaitės pradžios prognozės Jungtinėje Karalystėje panašumą.

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Kitą savaitę išsipildys hipotetinė 2050 metų orų prognozė
Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder