Gaisras Rusijoje

CNN: Rusijos ekonomika kenčia nuo naftos perdirbimo gamyklų sprogdinimų labiau nei nuo sankcijų

(2)

Ukrainos atakų prieš Rusijos naftos perdirbimo gamyklas pasekmė jau paskatino pasaulinį naftos kainų augimą. Visų pirma Brent rūšies degalai pabrango beveik 13 proc.

Ukrainos bepiločių lėktuvų smūgiai Rusijos naftos perdirbimo gamykloms daro didesnį poveikį Rusijos ekonomikai nei Vakarų šalių įvestos sankcijos. Apie tai rašoma CNN straipsnyje, kurio autoriai remiasi šaltiniu, artimu Ukrainos dronų programai.

Pažymima, kad Ukrainos dronai pradėjo masiškai atakuoti Rusijos naftos perdirbimo gamyklas dėl padidėjusio nuotolio ir pažangesnių galimybių.

Be to, kai kuriuose iš šių bepiločių orlaivių įdiegta elementari dirbtinio intelekto forma.

Kartu leidinio pašnekovas teigia, kad Ukrainos pusė kartu su partneriais rengia dronų skrydžio planą, o dirbtinio intelekto naudojimas leidžia jiems pataikyti į taikinius "kelių metrų tikslumu".

CNN, remdamasi keliais apklaustais ekspertais, taip pat teigė, kad Ukraina dronais dažniausiai atakuoja ne degalų saugyklas, o naftos perdirbimo gamyklas, kuriose nafta po perdirbimo paverčiama degalais.

Pasak ekspertų, tokios atakos gali turėti didesnį poveikį Rusijos ekonomikai nei sankcijos.

Tikisi apsisaugoti nuo dronų atakų: Rusijos naftos perdirbimo gamykloms "nurodyta" pirkti REB, - situaciją komentavo investicinio banko "RBC Capital Markets" darbuotoja Helima Croft.

Jos nuomone, jei prisimintume iki šiol taikytas sankcijas, jos dažniausiai neturėjo įtakos Rusijos energetikos kompleksui.

Tačiau Rusija turi tęsti karą Ukrainoje būtent dėl savo energijos išteklių - žalios naftos, gamtinių dujų ir rafinuotų produktų - eksporto.

Ukrainos išpuoliai prieš Rusijos naftos perdirbimo gamyklas jau pakėlė pasaulines naftos kainas, vien šiais metais Brent rūšies naftos kaina padidėjo beveik 13 proc.

Jungtinių Valstijų pareigūnai nerimauja dėl šių smūgių pasekmių pasaulio ekonomikai, tačiau "aklavietė Vašingtone dėl Ukrainos finansavimo ir galimybė, kad 2024 m. Baltuosiuose rūmuose įvyks permainos, gali suteikti Kijevui šiek tiek laisvės", - pažymi leidinys.

Priminsime, kad kovo 23 d. dronai atakavo Rusijos Samaros regione esančią naftos perdirbimo gamyklą.

Balandžio 2 d. Ukrainos bepiločiai orlaiviai atakavo įmones Nižnekamske ir Jelabugoje, kuri yra Tatarstane (Rusija).

Šaltiniai teigė, kad dronų ataka buvo speciali Gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos operacija.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder