D. Trumpas gimtadienį paminėjo kaltinimais rinkimų klastojimu ir kritika NATO

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas savo 75-ąjį gimtadienį paminėjo naujais kaltinimais rinkimų klastojimu ir kritika NATO bei G7. Jis pirmadienį pareiškime rašė, kad JAV praeityje „tiek daug pinigų padovanojo klubui“ – turima omenyje G7 formatą - ir NATO. Jungtinės Valstijos esą daug metų šių šalių buvo „ekonomiškai išnaudojamos“.

„Tai nesąžininga Amerikos ir Amerikos mokesčių mokėtojų atžvilgiu“, - teigė dešinysis populistas. Tačiau jis esą per savo kadenciją tai pakeitė. D. Trumpas praeityje ne kartą kaltino NATO partneres nepakankamai lėšų skiriant gynybai ir kad jos yra išlaikomos JAV.

Buvusio prezidento pareiškimas paskelbtas NATO viršūnių susitikimo Briuselyje dieną, kuriame dalyvavo jo įpėdinis Joe Bidenas. Prieš tai J. Bidenas dalyvavo ir G7 susitikime Didžiojoje Britanijoje.

D. Trumpas savo 75-ojo gimtadienio dieną pakartojo ir savo nepagrįstus kaltinimus dėl didelio masto klastojimų per lapkričio 3 dieną vykusius prezidento rinkimus, kuriuose jis pralaimėjo J. Bidenui. Respublikonas savo pareiškime pareikalavo peržiūrėti rinkėjų balsus Pensilvanijos valstijoje.

Šiuo metu Arizonos valstijoje vyksta labai prieštaringai vertinamas rinkėjų balsų perskaičiavimas. Kritikai kaltina D. Trumpą ir jo partiją taip siekiant pakurstyti sąmokslo teoriją apie tariamą sukčiavimą per rinkimus ir dar labiau pakirsti pasitikėjimą rinkimų sistema.

D. Trumpas lapkritį pralaimėjo ir Arizonoje, ir Pensilvanijoje. Abi šios valstijos buvo labai svarbios. Buvęs prezidentas iki šiol nepripažino pralaimėjimo. 75-erių D. Trumpas ir toliau duoda toną respublikonams. Jis jau yra užsiminęs apie galimą dalyvavimą 2024 metais vyksiančiuose rinkimuose.

D. Trumpas savo gimtadienį išnaudojo ir politinių aukų rinkimui. Elektroniniuose laiškuose ir trumposiose žinutėse šalininkai buvo paraginti įsiamžinti gimtadienio atviruke ir paaukoti pinigų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder