Dauguma partijos narių nori, kad ministru pirmininku vėl taptų Borisas Johnsonas
Tai rodo autoritetingos tarnybos "YouGov" paskelbti Konservatorių partijos narių apklausos rezultatai.
Remiantis tyrimo rezultatais, dauguma partijos narių nori, kad ministru pirmininku vėl taptų Borisas Johnsonas, po jo seka buvęs finansų ministras Rishi Sunakas ir dabartinis gynybos ministras Benas Wallace'as.
Truss rinkėjai ypač domisi Johnsono sugrįžimu, kuris sudaro 44 proc. jų skaičiaus.
Be to, 62 proc. konservatorių mano, kad B. Johnsonas geriausiai atliktų ministro pirmininko pareigas, J. Wallace'as - 62 proc., J. Sunackas - 60 proc., o Bendruomenių rūmų vadovė Penny Mordont - 54 proc.
Kartu partija baiminasi, kad visuomenė blogai reaguos į dar vienus rinkimus, todėl beveik 60 proc. pasisako už vieną kandidatą, o pusė pritartų vieno turo rinkimams.
Dienraščio "The Times" apžvalgininkas Stephenas Swinfordas savo ruožtu socialiniame tinkle "Twitter" pareiškė, kad Borisas Johnsonas ketina kandidatuoti į Jungtinės Karalystės ministro pirmininko postą.
"Man buvo pranešta, kad Borisas Johnsonas turėtų būti paskirtas torių partijos lyderiu.
Kol kas jis konsultuojasi su savo patikėtiniais, bet esą mano, kad tai yra nacionalinio intereso klausimas", - sakoma pranešime.
Liz Truss atsistatydinimas iš Didžiosios Britanijos ministro pirmininko pareigų - kas žinoma
Liepos 7 d. Borisas Johnsonas paskelbė atsistatydinantis iš ministro pirmininko pareigų.
Priežastis - sekso skandalas, susijęs su konservatorių lyderio pavaduotoju Chrisu Pincheriu, kuris priekabiavo prie kolegų parlamento narių ir, būdamas girtas, bare priekabiavo prie kelių vyrų.
Johnsonas esą žinojo apie skandalingą jo elgesį prieš paskirdamas jį į pareigas.
Per rinkimų kampaniją D. Trussas žadėjo užtikrinti Vladimiro Putino pralaimėjimą Ukrainoje. Balandžio mėnesį ji pristatė "Naująją pasaulio doktriną".
Rugsėjo 5 d. Liz Truss buvo išrinkta naująja valdančiosios Konservatorių partijos lydere ir pakeitė Borisą Johnsoną Jungtinės Karalystės ministro pirmininko poste.
Nuo D. Truss išrinkimo šalies politika Ukrainos atžvilgiu nepasikeitė.
Savo ruožtu ji pažadėjo, kad Londonas ginkluotosioms pajėgoms tieks dar daugiau ginklų.
Pastaruoju metu J. Truss sulaukė kritikos dėl savo fiskalinių iniciatyvų, todėl jai teko pakeisti finansų ministrą ir atsisakyti paskelbtų biudžeto planų.
Rugsėjo 23 d. paskelbus naują biudžeto projektą, finansų rinkose kilo sąmyšis.
Konservatorių populiarumas smuko iki rekordiškai žemo lygio per visą Didžiosios Britanijos apklausų istoriją.
Spalio 18 d. paaiškėjo, kad JK gynybos sekretorius Benas Wallace'as ir vienas iš jo pavaduotojų Jamesas Hippy atsistatydins, jei J. Trussas neįvykdys savo rinkimų pažado iki 2030 m. gynybai skirti 3 % BVP.
Spalio 20 d. Liz Truss atsistatydino iš Jungtinės Karalystės ministro pirmininko pareigų praėjus vos 45 darbo dienoms.
Rašyti komentarą