Dėl nešildomų namų JK kasmet miršta tūkstančiai žmonių
Aplinkosaugos grupės paskelbti skaičiai rodo, kad maždaug 58 žmonės miršta kasdien šaltuose namuose žiemą po to, kai Davido Camerono vyriausybė 2013 metais nusprendė sumažinti paramą namų šiltinimui.
Anot labdaros organizacijos, sumažinus subsidijas palėpės ir sienų izoliacijai, renovacijų skaičius sumažėjo nuo 2,3 mln. 2012 m. iki šiek tiek daugiau nei 300 000 2013 m., rašo „Independent“.
Paulas Morozzo, „Greenpeace JK“ kovotojas su šildymo trūkumu, sakė: „Tūkstančiai žmonių tiesiogine prasme mirtinai sušąla savo namuose žiemą.
Viena po kitos einančios vyriausybės nesugebėjo užkirsti kelio šiam nereikalingam ir šokiruojančiam gyvybių praradimui, bet ir pakurstė šią tylią visuomenės sveikatos krizę, sumažindamos izoliacijos finansavimą ir nepateikdamos tinkamos schemos, kaip atnaujinti šaltus, drėgnus ir skersvėjų talžomus namus.
Šis nuolatinis nesugebėjimas vienu iš paprasčiausių įmanomų būdų išsaugoti gyvybes taip pat skatina kuro trūkumą, pragyvenimo išlaidų augimą ir klimato krizes, nes gerai izoliuotų namų šildymas ir anglies dvideginio emisija kainuoja mažiau.
Šalti namai kainuoja gyvybes ir mums skubiai reikia vyriausybės, pasirengusios kasmet investuoti bent 6 mlrd. svarų sterlingų“.
JK turi vienus iš mažiausiai energiją taupančių būstų Europoje, o tai gali reikšti, kad mažesnes pajamas gaunantys namų ūkiai susiduria su didelėmis sąskaitomis už energiją. Apytiksliai 13 procentų namų ūkių Anglijoje, t. y. 3,17 milijono žmonių, praėjusiais metais patyrė šildymo nepriteklių, o 2018 m. – 10,3 procento.
Siekdami pažymėti savo naują analizę, „Greenpeace“ aktyvistai Karališkąjį parką, esantį už Parlamento rūmų, pavertė kapinėmis, naudodami šimtus antkapių, pagamintų iš izoliacinių plokščių.
Stuartas Brethertonas iš „Fuel Poverty Action“ sakė: „Daugybė mirčių, kurių buvo galima išvengti valdant šiai vyriausybei, įrodo, kad tada buvo tiesa, kaip ir dabar, ekologiška politika yra būtinybė norint sumažinti skurdą ir pagerinti socialinę gerovę“.
Rašyti komentarą