Dėl viešųjų paslaugų blogėjimo britai vis dar kaltina „Brexit“

Nepaisant Vladimiro Putino pradėto karo ir pasaulinės Covid-19 pandemijos, praėjus aštuoneriems metams po balsavimo, „Brexit“ vis dar yra viena iš dažniausiai minimų viešųjų paslaugų prastėjimo priežasčių.

Trys iš keturių britų mano, kad paslaugos yra blogesnės nuo paskutinių visuotinių rinkimų 2019 m., parodė „Ipsos“ tyrimas. Trečdalis (31 proc.) to priežastimi įvardino „Brexit“ – daugiau nei Covid-19 protrūkį (27 proc.) 2020 m.

Politinių tyrimų vadovas Gideonas Skinneris dienraščiui „The Independent“ sakė: „Mūsų naujausias tyrimas rodo, kad trys ketvirtadaliai britų mano, jog viešosios paslaugos pablogėjo per pastaruosius penkerius metus, o vyriausybės įgyvendinta politika, didėjančios išlaidos ir prastas valdymas įvardijami kaip pagrindinės to priežastys, nuolat nerimaujant dėl ​​nepakankamo finansavimo. „Brexit“, „Covid“ pandemija ir darbuotojų trūkumas taip pat laikomi prisidedančiais veiksniais“.

Visame politiniame spektre vyriausybės politika laikoma pagrindine kaltininke dėl viešųjų paslaugų pablogėjimo visuomenės akyse (45 proc.), o keturi iš dešimties respondentų kaltino kaštų spaudimą dėl infliacijos ir prasto valdymo.

Liberaldemokratų lyderis Edas Davey'us artėjant rinkimams paskelbė, kad sieks, jog Britanija vėl prisijungtų prie Europos bendrosios rinkos, o galiausiai ir ES, panaikinant „Brexit“.

Apklausoje dalyvavo 5875 asmenys visoje Didžiojoje Britanijoje ir nustatyta, kad per pastaruosius trejus metus pasitenkinimas visomis viešosiomis paslaugomis sumažėjo. Tai gali turėti įtakos žmonių balsavimui liepos 4 d., sakė G. Skinneris.

„Tai ypač svarbu artėjant visuotiniams rinkimams, ypač NHS ir švietimas, lemiantys, kaip žmonės sako, kad balsuos, o keliai ir transportas dažnai yra svarbūs klausimai savivaldybių rinkimuose“, – sakė jis.

NHS pacientų pasitenkinimas sumažėjo staigiausiai nuo 2021 m. – „Ipsos“ duomenimis, 39 proc., o toliau seka šeimos gydytojai ir traukinių bendrovės.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder