Dešimtys tūkstančių žmonių Sakartvele protestavo prieš „užsienio įtakos“ įstatymą

Dešimtys tūkstančių žmonių trečiadienį Sakartvele vėl išėjo į gatves, protestuodami prieš „užsienio įtakos“ įstatymą. Prieš tai parlamentas po pirmojo svarstymo pritarė ginčytino teisės akto projektui. Vakare apie 20 000 demonstrantų prie parlamento Tbilisyje blokavo eismą ir skandavo: „Ne rusiškam įstatymui“. Buvo sutelkta šimtai policininkų.

Demonstrantai pateikė ultimatumą, reikalaudami per valandą atšaukti įstatymo projektą. Tada jie patraukė prie ministro pirmininko Iraklio Kobachidzės kanceliarijos ir reikalavo susitikimo su premjeru, pranešė agentūros AFP žurnalistas.

Protesto mitingai vyko ir kituose miestuose, įskaitant antrąjį pagal dydį Batumį.

Prieš tai parlamentas po pirmojo svarstymo priėmė „užsienio įtakos“ įstatymą. Jis numato, kad organizacijos, kurios ne mažiau kaip 20 proc. savo lėšų gauna iš užsienio, turi užsiregistruoti institucijose. Kritikai įžvelgia paraleles su „užsienio agentų“ įstatymu Rusijoje, kuris tenykštėms institucijoms leidžia imtis priemonių prieš kritišką žiniasklaidą ir organizacijas.

„Tai liūdna diena Sakartvelui“, – sakė protesto dalyvė Makvala Naskidašvili. Nes vyriausybė esą „žengė dar vieną žingsnį Rusijos kryptimi ir tolyn nuo Europos“. Tačiau protestuotoja pridūrė, jog džiaugiasi, matydama tokią vienybę tarp jaunų žmonių. Šie, anot jos, yra „didžiuojasi būdami europiečiai“ ir „neleis, kad kas nors sugriautų jų europietišką svajonę“.

Jau ir pirmadienį bei antradienį tūkstančiai žmonių Tbilisyje protestavo prieš valdančiosios partijos „Sakartvelo svajonė“ iniciatyvą. Per protestus neišvengta susirėmimų tarp protestuotojų ir policijos. Būta sulaikymų ir išpuolių prieš reporterius.

Įstatymo projektas dar turi būti priimtas antruoju ir trečiuoju svarstymu. Nors proeuropietiška prezidentė Salomė Zurabišvili gali įstatymą vetuoti, tačiau vyriausybei ištikimi parlamentarai turi pakankamą daugumą, kad prezidentės veto atmestų.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder