Didžiuliai nuostoliai Makijivkoje – dėl įsakymo klausytis Putino kalbos, teigia ten sužeistas rusų karys

(7)

Vienas rusų karys, sužeistas sausio 1 dieną Makijivkoje, kur buvo apgyvendinti mobilizuoti kariai iš Saratovo srities, sakė, kad daugybės aukų priežastis buvo vadų įsakymas susirinkti į aktų salę ir išklausyti naujametinę Rusijos prezidento kalbą, rašoma „Telegram“ kanale „Sejatel vetra“.

 

Kanale buvo paskelbtas sužeisto mobilizuoto vyro iš Samaros vaizdo įrašas. Patyręs nudegimus ir būdamas ligoninėje jis papasakojo į kamerą, kad sausio 1-osios naktį kariams buvo įsakyta susirinkti aktų salėje išklausyti naujametinio Vladimiro Putino kreipimosi.

Pasak šauktinio, įsakymą davė Rusijos ginkluotųjų pajėgų pulkininkas Romanas Jenikejevas, o patys kariai esą prašė to nedaryti, nesiburti į vieną vietą. „Bet mes negalėjome nepaklusti karininkams“, – apibendrino jis.

Anksčiau buvo pranešta, kad Makijivkoje, profesinės mokyklos pastate okupuotoje Donecko regiono dalyje, buvo apgyvendinta daug mobilizuotų karių, vėliau į pastatą pataikė sviedinys. Pastatas buvo visiškai sunaikintas.

Vadinamasis „DNR informacijos ministro“ pirmasis pavaduotojas Danilas Bezsonovas pareiškė, kad smūgis buvo nukreiptas į pastatą, kuriame buvo įsikūrę mobilizuotieji iš Saratovo srities.

Aukos galėjo siekti iki 500 karių, nors Rusija pripažino tik 89 savo karių netektis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder