Donaldas Trampas: „Zelenskis neturėtų smogti Maskvai, jei nesudarysime sandorio, viskas bus labai blogai“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis neturėtų pulti Maskvos, o Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas turėtų sutikti su susitarimu dėl ugnies nutraukimo iki 50 dienų, kitaip įsigalios sankcijos.

Tokį pareiškimą padarė JAV prezidentas Donaldas Trumpas, rašo „Reuters“. Leidinyje pažymėta, kad Trumpas tokį pareiškimą padarė po to, kai „Financial Times“ parašė, kad JAV prezidentas privačiai paragino Ukrainą sustiprinti gilius smūgius Rusijai.

„Ne, jis neturėtų pulti Maskvos“, – atsakė Trumpas žurnalistams Baltųjų rūmų kieme, atsakydamas į klausimą, ar Zelenskiui reikėtų pulti Rusijos sostinę.

Trumpas patikslino, kad po savo pareiškimo dar nekalbėjo su Putinu, bet leido suprasti, kad susitarimo sudarymas gali užtrukti ne daugiau kaip 50 dienų. Tuo pačiu JAV prezidentas nieko nepasakė apie tai, ar planuojamos derybos dėl susitarimo su Rusija.

„Jei per 50 dienų nesudarysime sandorio, viskas bus labai blogai“, – pažadėjo jis.

Anksčiau į klausimą, kurioje pusėje jis dabar yra, Trumpas atsakė: „Aš niekieno“, o po to pareiškė, kad jis yra „žmonijos pusėje“, nes „nori sustabdyti žudynes“.

Trumpo pareiškimas dėl Rusijos

Trumpas padarė ilgai lauktą pareiškimą dėl Rusijos, kurį buvo paskelbęs dar liepos 11 d. 

„Pirmadienį aš padarysiu svarbų pareiškimą dėl Rusijos“, – sakė Trumpas, atsisakydamas pateikti bet kokias detales.

Pirmadienį JAV prezidentas padarė keletą pareiškimų dėl karo Ukrainoje. Visų pirma jis paskelbė apie ginklų siuntimą Ukrainai per kitas šalis ir pagrasino Rusijai antriniais muitais.

Šaltinis: unian.net

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Sidebar placeholder