Donaldas Trumpas slapta siuntė COVID testus Vladimirui Putinui, rašoma naujoje žurnalisto Bobo Woodwardo knygoje
Būsimame opuse „Karas“ („War“) taip pat aprašomi kai kurie paties prezidento Joe Bideno pripažinti klaidingi žingsniai ir jo pastangos užkirsti kelią konflikto eskalavimui Artimuosiuose Rytuose, įskaitant susierzinimą kalbantis su ministru pirmininku Benjaminu Netanjahu dėl bevaisių pastangų priversti Izraelį ir „Hamas“ susitarti dėl paliaubų.
Antradienį laikraščio „The Washington Post“, kuriame jis dirba asocijuotuoju redaktoriumi, paskelbtose ištraukose B. Woodwardas išdėsto D. Trumpą demaskuojančias detales ir veiksmus – jis, pasak autoriaus, palaiko asmeninius santykius su V. Putinu net ir tokiu metu, kai vienas vykdo rinkimų kampaniją dėl dar vienos prezidento kadencijos, o kitas vykdo karą prieš JAV sąjungininkę Ukrainą.
2020 metais pasaulį siaubiant koronavirusui, D. Trumpas nusiuntė partiją testų rinkinių savo kolegai į Maskvą. V. Putinas priėmė šias priemones, tačiau siekė išvengti politinio susidorojimo su D. Trumpu, ragindamas neatskleisti medicininės įrangos siuntimo, rašoma knygoje.
Pasak B. Woodwardo, V. Putinas pasakė D. Trumpui: „Nenoriu, kad tu kam nors pasakotum, nes žmonės supyks ant tavęs, o ne ant manęs“.
B. Woodwardas knygoje taip pat cituoja neįvardytą D. Trumpo padėjėją, kuris nurodė, kad respublikonų lyderis galėjo kalbėtis su V. Putinu iki septynių kartų nuo tada, kai 2021 metais paliko Baltuosius rūmus.
„The Washington Post“, pateikdamas V. Woodwardo pasakojimą, teigė, kad 2024-ųjų pradžioje buvo atvejis, kai D. Trumpas liepė padėjėjui išeiti iš jo kabineto rezidencijoje Mar-a-Lago, Floridoje, kad galėtų privačiai pasikalbėti telefonu su V. Putinu.
„Karas“ bus išleistas spalio 15 dieną, likus vos trims savaitėms iki lemiamų JAV rinkimų, kuriuose D. Trumpas įtemptai varžosi su demokratų kandidate viceprezidente Kamala Harris.
Nors K. Harris knygoje figūruoja, ji matoma kaip atliekanti antraeilį vaidmenį šalia J. Bideno „ir vargu ar pati lemia užsienio politiką“, rašoma laikraštyje.
B. Woodwardas 50 metų rašė apie Amerikos prezidentus, o ši knyga yra ketvirtoji po 2016 metų D. Trumpo pergalės. Savo reportažus apie prezidentus jis pradėjo nuo Richardo Nixono, kurį sužlugdė B. Woodwardo ir „Post“ kolegos Carlo Bernsteino atskleistas aštuntojo dešimtmečio Votergeito skandalas.
Žurnalistas padarė išvadą, kad knygoje išsamiai aprašyti D. Trumpo ryšiai su autoritariniu prezidentu, kariaujančiu su JAV sąjungininke, rodo, jog jis yra dar labiau netinkamas būti prezidentu nei R. Nixonas.
„D. Trumpas buvo labiausiai beatodairiškas ir impulsyvus prezidentas per visą Amerikos istoriją, o 2024 metais kandidatuodamas į prezidentus demonstruoja tokį patį charakterį“, – rašo B. Woodwardas.
D. Trumpo rinkimų kampanija knygą išvadino „šlamštu“ ir „išgalvotomis istorijomis“.
Tai yra „tikrai pamišusio ir išprotėjusio žmogaus, kuris serga nepagydomu Trumpo nekentimo sindromu, darbas“, – AFP sakė kampanijos komunikacijos direktorius Stevenas Cheungas.
Pasak CNN, kuri gavo išankstinį knygos egzempliorių, B. Woodwardas ne kartą cituoja J. Bideną, kuris, kalbėdamas apie savo asmeninius ir politinius iššūkius, svaidosi keiksmažodžiais.
J. Bidenas pavadino V. Putiną „blogio įsikūnijimu“, išvadino B. Netanjahu „melagiu“ ir sakė, kad „niekada neturėjo pasirinkti“ Merricko Garlando JAV generaliniu prokuroru.
Knygoje rašoma, kad per balandžio mėnesį vykusį pokalbį telefonu J. Bidenas su B. Netanyahu susipyko.
„Kokia tavo strategija, žmogau?“ – pasak B. Woodwardo, J. Bidenas paklausė Izraelio lyderio.
„Mes turime eiti į Rafachą“, – atsakė B. Netanjahu, turėdamas omenyje miestą Gazos Ruožo pietuose.
„Bibi, tu neturi jokios strategijos“, – atsakė J. Bidenas.
Rašyti komentarą