Ekstremalūs klimato pokyčiai Amazonės atogrąžų miškuose tiesiogiai veikia Tibeto plynaukštės gyventojus
Pasak wionews.com, ketvirtadienį mokslininkai pareiškė, kad Himalajų regionas, itin svarbus milijonų žmonių vandens saugumui, yra arti potencialiai pražūtingo "lūžio taško".
Pažymėtina, kad Tibeto plynaukštė yra beveik dviejų milijardų žmonių Pietų Azijoje, Pietryčių Azijoje ir Kinijoje aprūpinimo vandeniu šaltinis.
Atogrąžų miškai Amazonės baseine gali būti apsemti vandens, nes ekspertai pastebėjo, kad tirpstantys poliariniai ledo skydai gali sukelti jūros lygio kilimą metrais.
Kinijos, Europos ir Izraelio mokslininkai šio mėnesio pradžioje žurnale "Nature Climate Change" pranešė, kad su klimato pokyčiais Amazonės baseine susiję pokyčiai turi netiesioginį poveikį Tibeto plynaukštei, esančiai už 20 000 kilometrų (12 500 mylių).
Tyrimo metu mokslininkai nustatė, kad temperatūra Tibete pakyla, kai Amazonėje darosi šilčiau, o Himalajų regione sumažėja sniego, kai Pietų Amerikos atogrąžų miškuose padaugėja lietaus.
Naujienų agentūra AFP pranešė, kad tyrėjai, naudodamiesi pastarųjų 40 metų pasaulinės priežeminės temperatūros duomenimis, nubraižė klimato sąsajų kelią.
Trečdalis Amazonės teritorijos "nualinta
Kito tyrimo tyrėjai ketvirtadienį teigė, kad daugiau nei trečdalis Amazonės atogrąžų miškų galėjo būti nualinti dėl žmogaus veiklos ir sausros.
Tyrėjai pasiūlė imtis veiksmų, kad būtų apsaugota ši itin svarbi ekosistema.
Ekrano nuotr.
Rašyti komentarą