Visiškai sustabdyta Zaporožės AE

Energoatom: Visiškai sustabdyta Zaporožės AE

2022 m. rugsėjo 11 d. 03.41 val. nuo elektros tinklo buvo atjungtas Zaporožės atominės elektrinės 6-asis energijos gamybos blokas. Šiuo metu rengiamasi ją atjungti nuo elektros energijos ir pervesti į šaltąją būseną.

Apie tai pranešė "Energoatom" spaudos tarnyba "Telegram".

"Pastarąsias tris dienas šeštasis blokas dirbo salos režimu, aprūpindamas tik savo poreikius, o jo galia buvo kritiškai maža (114-140 MW), nes dėl Rusijos apšaudymo buvo pažeistos visos ryšio linijos tarp Zaporožės AE ir Ukrainos energetikos sistemos", - sakoma pranešime.

Pažymima, kad rugsėjo 10 d. vakare, atkūrus vieną iš šių ryšių linijų, Zaporožės atominę elektrinę savo reikmėms buvo galima maitinti iš Ukrainos energetikos sistemos.

Todėl buvo nuspręsta sustabdyti 6-ąjį energijos bloką ir pervesti jį į saugiausią - šaltąją būseną.

"Energoatom" pridūrė, kad tuo atveju, jei ryšio linijos su elektros energijos sistema vėl bus pažeistos, ZNPP savo reikmėms bus maitinama iš dyzelinių generatorių.

Todėl ZNPP reikia papildomų dyzelino partijų.

"Siekiant išvengti avarinės situacijos elektrinėje, būtina nutraukti ZNPP ryšių linijų su energetikos sistema apšaudymą ir aplink ją sukurti demilitarizuotą zoną.

Po to bus galima suremontuoti ryšių linijas, įjungti ŽAE ir užtikrinti tolesnį saugų jos darbą", - pabrėžė "Energoatom".

Primename, kad Rusijos okupantai kovo 4 d. užgrobė ZNPP ir palydovinį Energodaro miestą.

Nuo to laiko Rusija atsisakė pasiūlymo sukurti demilitarizuotą zoną aplink ZNPP.

Nuo rugpjūčio pradžios okupantai periodiškai apšaudo atominę elektrinę ir šalia jos esančią teritoriją.

Ukrainos vyriausybės kvietimu TATENA suformavo misiją, kuri apsilankė laikinai okupuotoje Zaporožės atominėje elektrinėje

. Ją sudarė 14 tarptautinių ekspertų.

Misijos metu daugiausia dėmesio buvo skiriama trims užduotims: fizinei apsaugai, branduolinei saugai ir branduolinių medžiagų neplatinimo garantijoms.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder