Aleksejaus Navalno laidotuvės

Epopėja su Aleksejaus Navalno kūnu baigėsi: kas tapo žinoma apie būsimas jo laidotuves

(4)

Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno, mirusio kolonijoje Jamalo-Neneco rajone, kūnas buvo perduotas jo motinai Liudmilai Navalnytei. Tai pranešė mirusio politiko spaudos sekretorė Kira Jarmyš.

Kol kas nežinoma, ar Kremliaus valdžia kišis į Rusijos opozicionieriaus laidotuves ir atsisveikinimą su juo.

"Aleksejaus kūnas buvo perduotas jo motinai.

Dėkojame visiems, kurie to reikalavo kartu su mumis.

Kol kas Liudmila Ivanovna yra Salecharde.

Laidotuvės dar priešakyje", - teigiama pranešime.

Kira Jarmyš pridūrė, kad kol kas nežinoma, ar Kremliaus valdžia trukdys laidotuvėms ir atsisveikinimui su Rusijos opozicijos veikėju taip, "kaip nori šeima ir kaip nusipelnė Aleksejus".

Ji pažadėjo paskelbti informaciją, kai tik ji bus gauta.

Ivanas Ždanovas, A. Navalno įkurto Antikorupcinio fondo direktorius, padėkojo visiems, kurie reikalavo, kad Aleksejaus Navalno kūnas būtų perduotas jo šeimai.

"Labai ačiū. Ačiū visiems, kurie parašė ir įrašė vaizdo pranešimą.

Manau, kad Aleksejus pasakytų, jog taip ir reikėjo padaryti. Aleksejaus Navalno kūnas buvo perduotas jo motinai", - pranešė Ždanovas.

Anksčiau Ždanovas pranešė, kad tyrėjai iškėlė kelias sąlygas, su kuriomis Liudmila Navalnaja turi sutikti, kad jai būtų grąžintas sūnaus kūnas.

Visų pirma buvo reikalaujama, kad politiko giminaičiai ir bendradarbiai laikytų informaciją apie jo laidotuves paslaptyje ir nerengtų viešo atsisveikinimo.

Vasario 23 d. vakare A. Navalno bendražygiai pranešė, kad tyrėjas pateikė Liudmilai Navalnai ultimatumą, reikalaudamas, kad ji sutiktų per tris valandas surengti slaptas sūnaus laidotuves.

Navalno motina atsisakė.

Kas yra Aleksejus Navalnas

Aleksejus Navalnas - Rusijos opozicijos aktyvistas.

Jis išgarsėjo organizuodamas demonstracijas prieš korupciją Rusijoje ir prieš prezidentą Vladimirą Putiną bei jo vyriausybę.

A. Navalnas buvo nunuodytas Rusijoje 2020 m.

Jis buvo evakuotas į Vokietiją, kur buvo patvirtinta, kad jis buvo apnuodytas "novičiok" - nuodinga medžiaga, kurią, kaip įtariama, Rusijos žvalgybos tarnybos naudoja nepageidaujamiems asmenims pašalinti.

2021 m. sausio mėn. po gydymo A. Navalnas grįžo į Rusiją ir iškart buvo suimtas oro uoste.

Aleksejus Navalnas buvo nuteistas sukčiavimo byloje, taip pat dėl daugelio kitų kaltinimų, visų pirma dėl "ekstremistinės organizacijos", kuria Rusija, be kita ko, pripažįsta jo "Kovos su korupcija fondą", sukūrimo.

A. Navalnas 19 metų kalėjo specialiojo režimo kolonijoje Jamalo-Neneco autonominėje apygardoje.

Opozicionierius savo baudžiamąjį persekiojimą pavadino politiniu, tokios pat nuomonės laikosi ir žmogaus teisių gynėjai bei Vakarų šalių atstovai.

Vasario 14 d. paaiškėjo, kad A. Navalnas į baudos izoliatorių buvo išsiųstas 27-ąjį kartą per visą įkalinimo laikotarpį.

Žmogaus teisių aktyvistė Eva Merkačeva išsakė prielaidą, kad mirtį galėjo sukelti politiko laikymas baudos izoliatoriuje, kuriame jis praleido daugiau nei 300 dienų.

Vasario 16 d. kolonijoje staiga mirė 47 metų Rusijos opozicijos aktyvistas.

Priminsime, kad Rusijos opozicionieriaus atstovai padarė oficialų pareiškimą, jog A. Navalnas buvo nužudytas vasario 16 d. 14.17 val. vietos laiku.

Jo žmona Julija Navalny sakė, kad žino, "dėl ko būtent Putinas nužudė Aleksejų".

Ekrano nuotr.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder