ES susitarė dėl naujo sankcijų Rusijai paketo

Europos Sąjungos (ES) valstybės ketvirtadienį susitarė dėl naujo sankcijų Rusijai paketo, kuriame pirmą kartą taikomasi į jos pelningą suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) sektorių, pranešė pareigūnai.

Naujosiomis priemonėmis, kurios pirmadienį turėtų būti oficialiai patvirtintos, siekiama dar labiau suvaržyti Rusijos prezidento Vladimiro Putino gebėjimą vykdyti karą prieš Ukrainą.

„Šis stiprus paketas dar labiau apribos Rusijos prieigą prie svarbių technologijų“, – platformoje „X“ parašė Europos Komisijos (ES) pirmininkė Ursula von der Leyen.

„Jis atims iš Rusijos dar daugiau pajamų iš energetikos ir susidoros su Putino šešėliniu laivynu bei šešėliniu bankininkystės tinklu užsienyje“, – pridūrė ji.

Diplomatai sakė, kad naujausios sankcijos, sudarančios jau 14-ąjį ES baudžiamųjų priemonių Maskvai paketą, apima draudimą perkrauti rusiškas SGD Europoje.

Tačiau į sankcijas neįtrauktas draudimas, kuris neleistų ES šalims pirkti rusiškų SGD.

Europos uostai yra svarbūs Rusijai, nes šis žemynas žiemos mėnesiais yra pagrindinis SGD eksporto iš užšalusių Arkties uostų į Azijos rinkas maršrutas.

Į sankcijų paketą taip pat įtrauktos priemonės, kuriomis siekiama užtikrinti, kad Rusijai būtų sunkiau naudoti šešėlinį laivyną ir taip apeiti ES sankcijas rusiškai naftai.

Be to, ES nusitaikė į Maskvos tarpbankinę pranešimų perdavimo sistemą SPFS, kurią Rusija naudoja siekdama sušvelninti atskyrimo nuo pasaulinės SWIFT sistemos poveikį.

Susitarimą dėl naujausio sankcijų paketo vilkino Vokietija, kadangi ji norėjo sušvelninti ES įmonių įsipareigojimus siekiant užkirsti kelią sankcionuotų produktų reeksportui į Rusiją per trečiąsias šalis.

Pasak diplomatų, į juodąjį sąrašą taip pat įtraukiamos dar kelios Kinijos įmonės, kaltinamos padedant Rusijos kariuomenei.

Be to, pritaikomi apribojimai tam tikroms politinėms partijoms, ekspertų grupėms ir žiniasklaidos paslaugų teikėjams, priimantiems pinigus iš Rusijos, tokiu būdu siekiant pažaboti Maskvos kišimąsi.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder