Putinas

ESBO: represijos Rusijoje pasiekė naują lygį

Rusijos valdžios institucijų vykdomos represijos prieš pilietinę visuomenę pasiekė naują lygį, teigiama Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) pavedimu parengtoje ataskaitoje.

Remiantis ataskaita, opozicijos, žiniasklaidos ir nepriklausomų organizacijų persekiojimas per pastaruosius kelis mėnesius pasiekė naujas aukštumas.

„Pagrindinė Rusijos valdžios institucijų taktika – bauginimas“, – pristatydama atliktą analizę, teigė vokiečių teisininkė Angelika Nusberger.

Liepą 38 iš 57 ESBO šalių narių pavedė A. Nusberger parengti ataskaitą apie žmogaus teisių, teisės viršenybės principo ir demokratijos padėtį Rusijoje.

Maskva atsisakė bendradarbiauti su teisininke ir neleido jai atvykti į Rusiją. A. Nusberger savo tyrime rėmėsi pokalbiais su pilietinės visuomenės atstovais ir buvusiais bei dabartiniais Rusijos valdžios pareigūnais, kurių tapatybės saugumo sumetimais nebuvo atskleistos.

A. Nusberger parengtoje ataskaitoje teigiama, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tiesiogiai kontroliuoja visas šalies teisėsaugos agentūras. Pasak A. Nusberger, nuo antrosios V. Putino kadencijos pradžios 2012 m. Rusijoje priimta daugybė represinių įstatymų.

Ataskaitoje priduriama, kad šalyje sklindanti propaganda ir vykdomas smurtas sukūrė „baimės ir bauginimo klimatą“.

Teisininkė paragino ESBO teikti tikslinę paramą į užsienį dėl savo saugumo pasitraukusiems Rusijos žurnalistams, žmogaus teisių aktyvistams ir advokatams. A. Nusberger taip pat rekomendavo Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybai paskirti ekspertą Rusijos stebėtoją.

Sidebar placeholder