Putinas, auksas

Europos Parlamentas prašo Rusijos sugrąžinti Rumunijos aukso atsargas

Europos Parlamento (EP) nariai priėmė rezoliuciją, kurioje Rusijos prašoma grąžinti Rumunijai 1916 m. neteisėtai pasisavintą Rumunijos nacionalinį turtą. Kalbama apie daugiau kaip 90 tonų aukso.

Cituojant: grąžinti Rumunijai jos „nacionalinį paveldą”, įskaitant aukso atsargas ir kultūrines vertybes, rašoma rezoliucijos tekste.

EP pažymėjo, kad Pirmojo pasaulinio karo metais Maskvai perduotos Rumunijos religinės vertybės, archyvai ir aukso atsargos nebuvo grąžintos, o tai galima laikyti „tarptautinės teisės pažeidimu”.

Parlamentarai kartu pripažįsta, kad kai kurios nacionaliniam iždui priklausiusios vertybės buvo grąžintos Rumunijai 1935 ir 1956 m. Tačiau šiuo metu 91,5 tonos gryno aukso, kuris yra Rumunijos nacionalinio banko atsargų dalis, nėra grąžintos šaliai, sakoma dokumente.

Kaip praneša rusų agentūra TASS, 2019 m. Rumunijos nacionalinio banko valdytojas Muguras Isarescu paaiškino, kad prieš Pirmąjį pasaulinį karą aukso atsargos buvo laikomos monetomis. „Taigi, be trijų milijardų eurų vertės aukso, yra dar vienas milijardas numizmatinės vertės”, – patikslino jis.

Pasak EP deputatų, Maskva esą negrąžino Bukareštui valstybės aukso atsargų, kultūros, religinių ir archyvinių vertybių, perduotų jai saugoti 1916-1917 m., ir taip „pažeidė tarptautinę teisę”.

„Europos Parlamentas ragina Rusiją pilnai grąžinti likusį negrąžintą Rumunijos nacionalinį paveldą”, – pareiškė EP nariai.

Rumunija yra ES valstybė narė nuo 2007 metų ir palaiko ES sankcijas Rusijai.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder