Donaldas Trumpas

Federalinis teismas: krata Trumpo viloje buvo teisėta

Ginče dėl jo viloje konfiskuotų oficialių dokumentų buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas patyrė pralaimėjimą federaliniame apeliaciniame teisme. 

Teismas Atlantoje Džordžijos valstijoje ketvirtadienį atmetė D. Trumpo siekį neleisti tyrėjams vertinti konfiskuotų dokumentų. Be to, teismas pareiškė, kad krata prabangioje D. Trumpo Mar-a-Lago rezidencijoje Floridoje nepažeidė buvusio prezidento teisių.

„Iš tikrųjų neįprasta, kad kratos orderis vykdomas buvusio prezidento namuose“, - pareiškė federalinis teismas.

Tačiau tai teisėsaugai „nesuteikia teisės kištis į vykstantį tyrimą“. Krata esą nebuvo neteisėta.

Teismas vienbalsiai panaikino ankstesnį vienos teisėjos Floridoje sprendimą, ant kurio, dokumentų vertinimui turi būti paskirtas specialus ekspertas. Tai esą būtų apsunkinę ir sulėtinę tyrėjų darbą.

JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) tyrėjai kratą Mar-a-Lago atliko rugpjūčio 8 dieną ir su savimi išsivežė tūkstančius dokumentų.

Tai dokumentai, kuriuos D. Trumpas baigiantis jo kadencijai pasiėmė iš Baltųjų rūmų, nors turėjo perduoti Nacionaliniam archyvui.

Per reidą, be kita ko, konfiskuota dešimtys dokumentų su žyma „labai slapta“, „slapta“ ar „konfidencialu“. Anot žiniasklaidos, pas D. Trumpą rasta ir griežtai slaptų dokumentų apie kitos šalies branduolinius ginklus.

Buvęs prezidentas įtariamas pažeidę šnipinėjimo įstatymą, numatantį griežtus reikalavimus  su nacionaliniu saugumu susijusių dokumentų saugojimui.

JAV prezidentai yra įpareigoti pasibaigus kadencijai visus oficialius dokumentus, taip pat elektroninius laiškus ir laiškus, perduoti Nacionaliniam archyvui.

D. Trumpas reidą pavadino politiškai motyvuotu. Jis kaltina prezidento Joe Bideno demokratus piktnaudžiaujant teisėsauga.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder