Aukso kaina

G7 šalys uždraus Rusijos aukso importą

Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) sekmadienį paskelbė, kad Didžiojo septyneto (G7) valstybės uždraus aukso iš Rusijos importą taip siekdamos dar griežtesnių sankcijų Ukrainą puolančiai Maskvai, praneša AFP.

„G7 drauge paskelbs, kad mes uždrausime Rusijos aukso importą. Tai svarbi eksporto prekė, iš kurios Rusija uždirba dešimtis milijardų dolerių“, – tviteryje rašė JAV prezidentas Joe Bidenas.

Apie aukso importo draudimą iš pradžių paskelbė Jungtinė Karalystė, kaip apie bendrą priemonę drauge su JAV, Kanada ir Japonija.

Tačiau anot vieno JAV pareigūno, prie šio draudimo prisijungs ir likusios Didžiojo septyneto valstybės, o apie sankcijas bus oficialiai paskelbta antradienį.

G7 atstovų teigimu, Rusijos ekonomika jau susiduria su dideliu spaudimu dėl Vakarų paskelbtų sankcijų prieš bankus, energetikos bendroves ir avialinijas, taip pat dėl apribojimų aukštosioms technologijoms ir plataus vartojimo prekėms. Tuo metu Rusijos atkirtimas nuo aukso rinkų turės dar didesnį poveikį.

Jungtinė Karalystė pabrėžė, kad Londonas atlieka svarbų vaidmenį tarptautinėje aukso prekyboje, todėl Rusijos auksas iš esmės bus atkirstas nuo oficialių tarptautinių rinkų.

Anot JAV pareigūno, aukso eksportas Rusijoje užima antrą vietą po energijos išteklių eksporto ir yra svarbus pajamų šaltinis prezidentui Vladimirui Putinui ir Rusijai.

Todėl apribojimai Maskvos aukso sektoriui dar labiau izoliuos Rusiją nuo pasaulinės ekonomikos.

Baltųjų rūmų teigimu, 2020 m. Rusijos aukso eksportas sudarė apie 5 proc. viso aukso eksporto, o 90 proc. šio Rusijos eksporto teko G7 valstybėms, daugiausiai Jungtinei Karalystei.

Sakoma, kad visos sankcijos lėtai, bet užtikrintai daro didelį poveikį Rusijos ekonomikai ir V. Putino ilgalaikėms galimybėms tęsti karą Ukrainoje, kuris jau trunka penkis mėnesius.

Rusijos ekonomika iš aukso 2021 m. uždirbo 12,6 mlrd. svarų (14.6 mlrd. eurų). Į šį brangųjį metalą taip pat atsigręžiama neramiais laikais.

Manoma, kad siekdami išvengti Vakarų sankcijų Rusijos oligarchai už savo turimą turtą siekia įsigyti aukso.

Londono brangiųjų metalų birža dar kovo 7 d. pašalino šešias Rusijos brangiųjų metalų perdirbimo gamyklas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder