Garis Kasparovas: "Tai jau trečiasis pasaulinis karas, ir jei Putinui pavyks Ukrainoje, visi kiti statymai bus atmesti"

Garis Kasparovas, kurį Rusijos policija suėmė už protestą prie teismo pastato, kuriame 2012 m. buvo teisiama pankroko grupė "Pussy Riot", sakė, kad V. Putino pirštas kabo virš raudono mygtuko, - rašo dailystar.co.uk.

G. Kasparovas pridūrė, kad 69 metų V. Putinas nepasitiki internetu ir atviraisiais šaltiniais, o tai reiškia, kad jis pasikliauja informacija, kurią jam pateikia šis artimiausias ratas, todėl "jo pasaulio vizija yra pasenusi".

G. Kasparovas pridūrė: "O V. Putinas tiki, kad smurtas yra būtina priemonė valdyti - tiek savo pavaldinius, tiek primesti savo valią kitoms šalims.

"Todėl neturėtume stebėtis, kad jo mėgstamiausi istoriniai personažai yra Josifas Stalinas ir Ivanas Rūstusis.

"Būtent taip jis save mato - žmogų, esantį aukščiau įstatymo. Žmogus, kuris yra įstatymas. Jis mano, kad vienu pirštu gali paspausti raudoną mygtuką ir sunaikinti visą pasaulį."

G. Kasparovo komentarai pasirodė V. Putinui ne kartą perspėjus, kad Rusija turi ir "prireikus" panaudos branduolinius ginklus.

"Jis tai jau sakė, prieš metus, jei kils karas, visi dvės kaip šunys, o jie keliaus į dangų", - tęsė šachmatų legenda.

"Tai rodo šio žmogaus psichinį nestabilumą, ir aš visą laiką sakiau, pamirškite apie Putiną, tai ne apie jį, tai apie tai, kaip pasiųsti žinią aplinkiniams. Tiems, kurie nėra praradę proto ir kurie vertina savo gyvybes.

"Tik dabar laisvasis pasaulis padarė išvadą, kad turime reikalų su pamišusiu žmogumi.

Įsivaizduokite Adolfą Hitlerį 1945 m. Berlyno bunkeryje, įsivaizduokite, kad jis turėtų šį raudoną mygtuką, ar abejojate, kad jis jį paspaustų?"

Archyvų nuotr.

Garis Kasparovas

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder