Donaldas Trampas, Volodymyras Zelenskis

Geopolitinis chaosas Baltuosiuose rūmuose: kodėl Donaldo Trumpo strategija kainuoja brangiai?

Naujausias JAV prezidento Donaldo Trumpo interviu NBC televizijai tapo tikru sukrėtimu politikos apžvalgininkams. Tai, kas turėjo būti užtikrinto lyderio pasirodymas, virto, anot analitikų, visiško nekompetentingumo įrodymu.

Kol JAV karinė mašina veikia efektyviai, jos politinis vadovas demonstruoja pavojingą atotrūkį nuo realybės.

Hormūzo sąsiaurio aklavietė

Vienas skandalingiausių interviu momentų – D. Trumpo prisipažinimas, kad jam buvo naujiena Irano pradėtas kaimyninių šalių apšaudymas ir Hormūzo sąsiaurio blokada po to, kai JAV ir Izraelis pradėjo savo kampaniją. 

Nors ekspertams toks Irano žingsnis buvo akivaizdus asimetrinis atsakas, D. Trumpas dabar desperatiškai prašo pagalbos iš tų pačių sąjungininkų, kuriuos mėnesių mėnesius ignoravo ir žemino.

Dar keisčiau atrodo jo kvietimas Kinijai – strateginei priešininkei – padėti atblokuoti sąsiaurį, kol paties prezidento planai dėl JAV laivyno palydos tanklaiviams išlieka migloti ir prieštaringi.

Ataka prieš V. Zelenskį ir technologinis aklumas

Prezidentas D. Trumpas eilinį kartą užsipuolė Ukrainos lyderį Volodymyrą Zelenskį, pareikšdamas, kad jis yra „paskutinis žmogus“, į kurį kreiptųsi pagalbos, ypač dronų klausimais.

Toks arogantiškas atsisakymas bendradarbiauti su labiausiai patyrusią dronų karų armiją pasaulyje vertinamas kaip didžiulė klaida, statanti JAV bazes po smūgiu.

Tuo pat metu D. Trumpas toliau transliuoja Kremliaus naratyvą, tikindamas, kad V. Putinas „nori susitarimo“, nors situacija fronte rodo ką kita. 

Ukrainos pasiektas proveržis su naujos kartos dronais naikina Rusijos puolamąjį potencialą dideliu spinduliu, todėl bet kokios nuolaidos agresoriui dabar atrodo ne tik nepagrįstos, bet ir absurdiškos.

Naftos kainos ir politinė korupcija

Analitikai pabrėžia, kad D. Trumpo strategija yra orientuota ne į vertybes, o į trumpalaikę finansinę naudą. Tačiau net ir čia pasiekta priešingų rezultatų:

Benzino kainos JAV šoktelėjo ketvirtadaliu vos per savaitę.

Strateginių atsargų išlaisvinimas kainų nesumažino.

Leidimas parduoti Rusijos naftą tik padėjo V. Putinui uždirbti pinigų, kurie dabar skiriami „Šachedų“ gamybai ir atakoms prieš JAV bazes.

Šaltinis: Aleksandras Kušnaris / Newsader

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Sidebar placeholder