Ginčas dėl Kalėdų eglės Ukrainoje

Tęsiantis Rusijos karui Ukrainoje ir artėjant gražiausioms metų šventėms, kilo diskusija dėl Kalėdų eglės. Vieni ragina atsisakyti šios minties, kiti kaip tik prašo neatimti bent šio džiaugsmo.

Lapkričio 5 d. Kijevo meras Vitalijus Kličko pareiškė, kad sostinėje švenčių proga masinių renginių nebus, o eglutės klausimas dar svarstomas. Vėliau tapo žinoma, kad, įrengus Kalėdų eglutę, ji būtų papuošta nacionalinės vėliavos spalvomis, o žvaigždę keistų trišakis.

Tačiau idėja sukėlė ukrainiečių nepasitenkinimą. Kijevo miesto tarybos ir Ukrainos prezidento tinklalapiuose pasirodė peticijos, kuriose reikalaujama nestatyti Kalėdų eglutės, nerengti iškilmių, nes tai nedera ir gali būti pavojinga, pabrėžtas nepriimtinumas naudoti girliandas energijos taupymo sąlygomis. Viena iš pateiktų peticijų prieš Kalėdų eglės įrengimą buvo surinkusi 6 000 parašų, kurių reikia svarstymui pradėti.

Apie Kalėdų eglutę prabilo ir kitų miestų merai: vieni mano, kad ji būtina, kiti planuoja įrengti simbolinę „Pergalės eglutę“ iš vaikiškų piešinių.

Tačiau praeitą savaitę Kijevo miesto tarybos svetainėje pasirodė peticija su pasiūlymu Kijeve visgi pastatyti pagrindinę eglutę. Tik už mecenatų pinigus.

Kaip pažymi peticijos autorė Inna Bodnar, Kalėdos ir Naujieji metai karo sąlygomis nėra užgaida. Ji ragina neleisti Rusijai pavogti Kalėdų ir Naujųjų metų:

„Tai iššūkis Rusijai, kuri bando pavogti mūsų žemę, mūsų tapatybę, mūsų šventes. Nešvęsti Kalėdų ir Naujųjų metų – tai įteikti dovaną teroristams. Parodyti jiems, kad jie bent iš dalies pasiekė savo tikslus.

Mes nebijome, tikime savo šalimi, savo ginkluotomis pajėgomis, savo pergale!“

Jos teigimu, net ir vykstant nuolatiniam apšaudymui ir elektros energijos tiekimų sutrikimams, ukrainiečiams reikia teigiamų emocijų:

„Pagrindinė Ukrainos Kalėdų eglutė turėtų būti! Padarykite ją ne už biudžetines lėšas – darykite ją mecenatų sąskaita. Nedėkite ten nieko, išskyrus eglutę. Nerenkite masinių renginių.

Tačiau pagrindinė Ukrainos eglė turėtų būti!“

Parengta pagal Unian.net

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder