„Google“ vaizdų pradžia: Lopez suknelei ieškoti

Ar susimąstėte, kaip atsirado „Google“ vaizdų paieška? Įdomus faktas – tai susiję su garsiąja aktore, dainininke Jennifer Lopez. Po „Grammy“ apdovanojimų ceremonijos žmonės tiek ieškojo plačiai aptarinėtos jos vilkėtos suknelės, kad „Google“ komanda pasiryžo rimtam žingsniui.

2000 m. 42-ojoje „Grammy“ apdovanojimų ceremonijoje J. Lopez vilkėjo „Versace“ žalią šilko suknelę. Ji išties kaustė dėmesį, mat buvo su labai gilia iškirpte, dėl kurios garsi moteris sulaukė stulbinančio dėmesio visame pasaulyje.

Suknelė sudomino ne tik žiniasklaidą, bet ir turėjo ilgalaikį poveikį „Google“ paieškos sistemai. Kaip atrodė visų išgirta suknelė, parūpo viso pasaulio gyventojams, ėmusiems masiškai ieškoti suknelės nuotraukos per „Google“ paiešką.

„Žmonės norėjo daugiau nei tik teksto“, – 2015 m. paaiškino buvęs „Google“ vadovas Ericas Schmidtas.

Prieš 23-ejus metus tai buvo populiariausia paieškos užklausa, kada nors matyta „Google“ atstovų: „Tačiau neturėjome patikimo būdo, kad vartotojai gautų būtent tai, ko norėjo. Gimė „Google“ vaizdų paieška.“

Cathy Edwards, „Google Images“ inžinerijos ir produktų direktorė, vėliau atskleidė, kad tai visiška tiesa. Tačiau ji pridūrė, kad tuo metu nedidelė komanda jau norėjo sukurti vaizdų paiešką, tačiau nežinojo, kiek išteklių skirti projekto prioritetui. O po J. Lopez suknelės ažiotažo tapo aišku, kad tai svarbu, ir bendrovė ėmėsi vaizdų paieškos kūrimo darbų.

Parengta pagal Iflscience.com

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder