„Greenpeace“ blokavo rusiškų dujų iškrovimą Suomijoje ir Švedijoje

„Greenpeace“ blokavo rusiškų dujų iškrovimą Suomijoje ir Švedijoje

Aplinkosaugos organizacijos „Greenpeace“ aktyvistai šeštadienį užblokavo rusiškų dujų siuntos iškrovimą suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminale Suomijos šiaurėje, pranešė terminalo savininkas ir „Greenpeace“.

Aktyvistai reikalavo, kad Helsinkis nutrauktų rusiškų dujų importą po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas prieš daugiau nei šešis mėnesius užpuolė Ukrainą.

„Krovinyje buvo suskystintos gamtinės dujos, atvežtos iš Rusijos“, – AFP sakė dujas importavusios Suomijos bendrovės „Gasum“ atstovė spaudai Olga Vaisanen.

Praėjusią savaitę „Greenpeace“ aktyvistai ėmėsi panašių veiksmų ir užblokavo rusiškų dujų siuntos iškrovimą Švedijoje.

„Visiškai nepriimtina, kad, praėjus daugiau nei šešiems mėnesiams po Putino invazijos, vis dar leidžiama į Suomiją tiekti Rusijos dujas“, – pareiškė „Greenpeace“ aktyvistas Ollis Tiainenas.

„Suomijos vyriausybė ir ministrė pirmininkė Sanna Marin privalo nedelsiant uždrausti bet kokį iškastinio kuro importą iš Rusijos“, – pridūrė jis.

Šiuo metu ES ir Švedija netaiko jokių sankcijų dujų importui iš Rusijos, tik naftai ir anglims.

Gegužės mėnesį Rusija nutraukė dujų tiekimą vamzdynais į Suomiją, teigdama, kad kilo problemų dėl mokėjimų, tačiau dujos toliau tiekiamos jūra.

Sidebar placeholder