Grimaldžių dinastijos prakeiksmas

Bet kuriai karališkajai šeimai yra lemta visados būti dėmesio centre. Būtų keista, jeigu Monako kunigaikščio Alberto II (Albert) vedybos su sportininke iš PAR Šarlin Vitstok (Charlene Wittstock) būtų apsiėjusios be gandų ir paskalų.

Praėjo nemažai metų, ir nors skyrybos, kaip pranašauta, neįvyko, kunigaikštis ir kunigaikštienė ir toliau publikai teikia dingsčių kalbėti, jog kažkas jų šeimoje yra negerai.

Jau vien tai, kad Albertas nepadoriai ilgai vengė susisaistyti santuokos ryšiais, daugeliui atrodė keista. Visame pasaulyje garsus lovelasas, Monako sosto paveldėtojas mezgė romanus tai su viena garsia gražuole, tai su kita, bet apsunkinti savo gyvenimo šeimos kūrimu ir įpėdinio gimimu jis nematė būtinybės. Du nesantuokiniai vaikai, dukra ir sūnus, teisės į sostą negavo.

Kunigaikštis ir sportininkė

Kai 2011 m. birželį buvo paskelbta apie titulą jau paveldėjusio kunigaikščio Alberto sužadėtuves, joms buvo taip seniai „laikas", kad šis faktas negalėjo nepagimdyti gandų apie tam tikrą šios sąjungos dirbtinumą. Iki tol būsima kunigaikštienė gyveno Pietų Afrikos Respublikoje.

Jos mama - plaukimo trenerė, tad jai vadovaujant Šarlin pradėjo sportininkės karjerą ir būdama 18-os laimėjo PAR čempionatą. 2000 m. Šarlin Vitstok atstovavo savo šaliai Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse, o po 2 metų pelnė tris aukso medalius Pasaulio taurės varžybose.

Su princu Albertu Šarlin susipažino 2000 m. Monake per plaukimo varžybas. 2006 m. Turino olimpiados atidarymo ceremonijoje jie dalyvavo jau kaip pora. Princas visada buvo garsus pleibojus. Nepasikeitė jis ir užmezgęs pažintį su Šarlin: jie susituokė po 5 metų, o per tą laiką princas susilaukė keleto vaikų su skirtingomis moterimis.

Šarlin, neatlaikiusi žinios apie dar vienos mylimojo nesantuokinės atžalos gimimą, vestuvių išvakarėse net bandė nutraukti sužadėtuves. Pasak gandų, ji bandė išvykti iš Monako ir grįžti namo į PAR, bet rūmuose buvo sulaikyta vos ne jėga.

Liepos 1 d. įvyko civilinė santuokos registravimo ceremonija, o kitą dieną jaunieji buvo sutuokti pagal katalikišką tradiciją. Iškilmės dieną mergina ne tik neatrodė laiminga nuotaka - ji buvo it juodas debesis. Per ceremoniją Šarlin apsiverkė.

Kunigaikštienei Šarlenai - būtent taip dabar prancūziškai tariamas jos vardas - teko daug dirbti mokantis kalbos ir Monako dialekto, ji dalyvavo labdaros organizacijų veikloje, iš Afrikos atsigabeno mamą ir vieno iš brolių šeimą, o 2014 m. pagimdė dvynius, Žaką ir Gabrielę.

Praėjusių metų pradžioje Šarlena išvyko į gimtąją Pietų Afriką su labdaros misija, ten užsikrėtė kažkokia infekcine liga ir namo grįžo tik po pusės metų. Šeima per tą laiką ją aplankė vos kartą. 2021 m. lapkritį grįžusi į Monaką, Šarlena ir vėl dingo iš publikos akiračio.

Oficialiai buvo pranešta, kad ji toliau gydosi Šveicarijoje, o pikti liežuviai tvirtino, kad jos liga - greičiau psichologinio pobūdžio. 2022 m. pavasarį Šarlena grįžo iš klinikos ir pradėjo dalyvauti oficialiuose renginiuose.

Visus spėliojimus, kad ilgas Šarlenos dingimas buvo susijęs su blogais santykiais šeimoje, kunigaikštis Albertas atvirai neigė. Gandų tai nesustabdė, priešingai - ne vienas leidinys tvirtina, kad vykdyti savo oficialias pareigas ir drauge su Albertu rodytis viešai Šarlena sutiko už 12 mln. eurų per metus. Tokiu būdu ir toliau būtų kuriama tvirtos santuokos regimybė, taip reikalinga Grimaldžių dinastijai.

Kaip užkeikta...

Garsias politines dinastijas dėl įvairių priežasčių anksčiau ar vėliau ištinka tragiškas likimas. Būtent todėl neretai sklando gandai, kad jos yra prakeiktos. Štai, kad ir Kenedžiai - 0 kaip dar paaiškinti šią šeimą persekiojančių nelaimių virtinę?

Panašiai nutinka daugeliui žinomų šeimų. Kalbama, kad ir visos Grimaldžių šeimos bėdos - dėl seno prakeiksmo, kurio esmė yra ta, kad nė vienas iš jų niekada nebus laimingas santuokoje. Tuo galima tikėti, galima netikėti, bet faktai yra faktai.... O kas ir už ką prakeikė Monako karališkąją šeimą?

Kunigaikščio Renjė ir aktorės Greis Keli meilės istorija daug kamatrodė pavyzdinė, tačiau kalbų apie neištikimybę irgi būta. EPA-Eltos nuotr.

Prakeiksmo šaknys - tolimame XIII amžiuje, kai Monaką valdė pirmasis Grimaldžių dinastijos atstovas Renjė I. Pasak legendos, jis pagrobė gražią flamandę mergelę, o ji už tai prakeikė Renjė ir visą jo giminę.

Yra ir kita versija: monarchą neva prakeikė tariama ragana, jo įsakymu sudeginta ant laužo. Bet prakeiksmo turinys tas pats - nė vienas Grimaldžių šeimos atstovas niekada neras laimės šeimoje.

Kunigaikštienė Gracija

Šio klausimo niekas niekada išsamiai neaptarinėjo, kol 1982 m. žuvo kunigaikštienė Gracija Patricija. Iki netikėtos buvusios aktorės Greisės Keli (Grace Kelly) mirties taip pat sklido kalbos, kad jų šeimoje toli gražu ne viskas yra sklandu, nors tai ir buvo santuoka iš meilės.

Reporteriai ją vadino „amžiaus vedybomis": dėl mylimojo garsi amerikietė aktorė atsisakė ne tik karjeros, bet ir pilietybės. Visi iki vieno filmai, kuriuose vaidino G.Keli, Monake buvo uždrausti rodyti.

Atrodė, kad viskas daroma iš nuoširdžiausios meilės... Tik štai gandai apie Renjė neištikimybę pasirodė esantys ne visai iš piršto laužti. Praėjus vos mėnesiui po vestuvių, Greisę pasiekė kalbos, kad jos brangusis vyras išlaiko keletą meilužių. Kunigaikštienę šios naujienos tiesiog sugniuždė. Bet išdidi moteris niekada nerodė savo jausmų, puiki aktorė vaidino laimingą valdovo žmoną.

Tragedija įvyko 1982 m. rugsėjo 13-ąją. Gracija ir jos dukra, princesė Stefani, pateko į automobilio avariją. Stefani po patirtų traumų pasveiko, o kunigaikštienė po dienos mirė. Jai buvo vos 52 metai. Kunigaikštis Renjė taip ir neatsigavo po mylimos žmonos mirties, juk nepaisant visko, jiedu mylėjo vienas kitą. Jis iki mirties taip ir nebevedė, nors nugyveno gan ilgą gyvenimą.

Princesė Stefani pozuoja su jūrų liūtu per tarptautinį cirko festivalį Monte Karle. EPA-Eltos nuotr.

Princesė Karolina

Vyriausiai iš Greisės Keli ir kunigaikščio Renjė vaikų, princesei Karolinai taip pat teko patirti nemažai skausmo. Princesė ištekėjo už bankininko ir pleibojaus iš Prancūzijos Filipo Žiuno (Philippe Junot).

Tėvai buvo prieš šią santuoką, ir neveltui: ji netruko nė dvejų metų. Dar po dvejų metų žuvo Greisė. Po motinos mirties Karolina de facto tapo pirmąja Monako ponia. 1983 m. ji ištekėjo dar kartą. Princesės išrinktuoju tapo turtingas pramonininkas iš Italijos Stefanas Kaziragis (Stefano Casiraghi). Šeimoje gimė trys vaikai.

Tik laimė truko neilgai - 1990 m. S.Kaziragis žuvo. Karolina trečiąjį kartą pamėgino rasti laimę po 9 metų, ištekėdama už Hanoverio princo Ernsto Augusto. Šioje santuokoje gimė dar viena duktė. Tik princas pasirodė ne itin sugyvenamas. Jis nuolatos įsipainiodavo į įvairius skandalus ir peštynes. Galop pora išsiskyrė.

Princesė Stefani

Stefani visada buvo prieštaringiausia asmenybė šeimoje. Princesei buvo vos 17, kai ji pateko į avariją, per kurią žuvo jos mama. Ši trauma paliko pėdsaką visame tolesniame jos gyvenime: jos kiekvienas žingsnis buvo sekamas, gardžiuojamasi visomis jos asmeninio gyvenimo smulkmenomis.

Po teisybei, gardžiuotis buvo kuo: Stefani užmezgė romaną su savo asmens sargybiniu Danieliu Diukrujė (Daniel Ducruet), kurio tuometinė draugė šeštą mėnesį laukėsi. Nepaisydami to, Stefani ir Danielis pradėjo gyventi kartu ir susilaukė dviejų vaikų. Susituokė jie tik po ketverių metų. Nepraėjus nė metams, vyrelis buvo užtiktas besilinksminantis kabarete su jauna mergina. Kilo didelis skandalas ir Stefani, neilgai galvojusi, išsiskyrė.

Bet princesė nepasimokė. Po kelerių metų, susilaukusi dar vieno vaiko, ji vėl tapo spaudos heroje. Mergaitės tėvas, kaip paskui paaiškėjo, taip pat buvo Stefani asmens sargybinis. Tik kitas. Šįsyk jokių vestuvių nebuvo. Princesė tuo neapsiribojo ir stačia galva nėrė į romaną su vedusiu dramblių dresuotoju Franku Kny (Franco Knie).

Ji net persikėlė į namelį ant ratų, kad galėtų kartu su cirku gastroliuoti. Romanas su F.Kny baigėsi, bet aistra cirkui liko. Stefani ir vėl ištekėjo, šįkart už cirko artisto Adano Lopeso Pereso (Adans Lopez Peres). Po metų ir ši santuoka žlugo.

2005 m. miręs kunigaikštis Renjė III savo testamente turtą padalijo po lygiai Karolinai ir princui Albertui, o Stefani paliko tik 1 procentą. Daugelis tai įvertino kaip paskutinį tėvo bandymą apsaugoti maištingąją dukterį nuo tokių neprotingų žingsnių asmeniniame gyvenime.

Kiti „prakeiksmo" įrodymai

Šiandien, vertinant visų dinastijos narių likimus, „Grimaldžių prakeiksmas" neatrodo neįtikėtinas. Įrodymų, kad visų ankstesnių valdančiosios šeimos kartų atstovų santuokos taip pat buvo nesėkmingos, taip pat yra. Kunigaikščio Renjė III tėvai, grafas Pjeras de Polinjakas (Pierre de Polignac) ir princesė Šarlotė, išsiskyrė po 10 santuokos metų, kai paaiškėjo, kad Pjeras yra homoseksualus.

Princesė Šarlotė buvo Monako kunigaikščio Liudviko II nesantuokinė dukra. Mergaitę teko pripažinti paveldėtoja, nes jos tėvas santuokoje vaikų taip ir nesusilaukė. Liudviko tėvai taip pat nebuvo laimingi. Kunigaikštis Albertas I ir ledi Meri Viktorija Hamilton santuokoje gyveno vos vienus metus, ji su mažu sūneliu pabėgo.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder