Taivano apylinkėse pastebėtas Kinijos balionas

Gynybos ministerija: Taivano apylinkėse pastebėtas Kinijos balionas

Taivano gynybos ministerija penktadienį pranešė pastebėjusi, kad vadinamąją vidurio liniją, kuri padalina sąsiaurį tarp salos ir Kinijos, kirto kinų balionas.

„Vienas KLR (Kinijos Liaudies Respublikos) balionas buvo pastebėtas vakar 11 val. 52 min. (vietos, 5 val. 52 min. Lietuvos laiku), kirtęs Taivano sąsiaurio vidurio liniją... už 101 jūrmylės (187 kilometrų) į pietvakarius nuo Dzilongo“, – nurodė ministerija, omenyje turėdama miestą Taivano šiaurėje.

„Balionas judėjo į rytus ir 12 val. 55 min. (vietos, 6 val. 55 min. Lietuvos laiku) dingo“, – pridūrė ji.

Ministerija ketvirtadienį dar skelbė pastebėjusi, kad 19 val. 30 min. vidurio liniją kirto septyni Kinijos orlaiviai.

„Orlaiviai taip pat vykdė bendrą kovinį patruliavimą su (Kinijos) laivais“, – tvirtino ministerija. Ji pridūrė, kad vykdė stebėseną ir pavedė „antžeminėms raketų sistemoms reaguoti“.

Penktadienio rytą paskelbtoje ataskaitoje pažymima, kad per 24 val. laikotarpį, kuris baigėsi 6 val. ryto, liniją kirto 27 lėktuvai.

Pastaraisiais metais Kinija didina karinį ir politinį spaudimą demokratiškai valdomam Taivanui, kurį ji laiko nuosava teritorija.

Nors Pekinas praktiškai kasdien siunčia į Taivano apylinkes karo lėktuvus ir laivus, Kinijos orlaivių aktyvumas naktį ir baliono pastebėjimas yra reti reiškiniai.

Vasarį virš JAV praskriejo Kinijos šnipinėjimo balionas, kurį galiausiai numušė JAV naikintuvas. Šis incidentas sukėlė diplomatinį furorą.

Didžiulis balionas praskrido virš jautrių JAV karinių objektų, o tai pakurstė būgštavimus, kad Pekinas renka svarbius žvalgybinius duomenimis.
Kinija neigė, kad šis balionas rinko žvalgybinę informaciją, ir savo ruožtu tikino, jog jis nukrypo nuo kurso.

Birželį Pentagonas priėjo prie išvados, kad balionas nerinko duomenų.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder