Gyveno su mastodontais: mokslininkai padarė svarbų atradimą apie pirmųjų žmonių atvykimą į Ameriką
Agentūra dalijasi, kad tyrimai keliose vietose iš karto leido suprasti, jog žmonės į Ameriką atvyko daug anksčiau, nei buvo įprasta manyti.
Manoma, kad pirmieji amerikiečiai tūkstančius metų dalijosi savanomis ir pelkėmis su didžiuliais laukiniais gyvūnais.
„Buvo manoma, kad žmonės atėjo ir labai greitai viską išnaikino - tai vadinama „pleistoceno peržudymu“.
Tačiau nauji atradimai rodo, kad žmonės šalia šių gyvūnų gyveno mažiausiai 10 000 metų ir nesukėlė jų išnykimo“, - žurnalistams sakė Naujosios Meksikos Baltųjų smėlynų nacionalinio parko archeologas Danielis Odesas (Daniel Odess).
Kai kurie iš labiausiai intriguojančių įkalčių gauti iš Santa Elinos archeologinės vietovės centrinėje Brazilijoje, pabrėžė agentūra.
Joje rasta milžiniškų lėtapėdžių protėvių kaulų, ant kurių buvo matyti žmonių manipuliacijų požymių. Mokslininkai pažymėjo, kad jie kadaise gyveno nuo Aliaskos iki Argentinos.
San Paulo universiteto laboratorijoje mokslininkė Mirian Pacheco žurnalistams parodė monetos dydžio apvalią tinginio fosiliją.
Ji teigė, kad fosilijos paviršius gana lygus, o tai leidžia manyti, kad ji buvo sąmoningai poliruota. Be to, prie vieno krašto yra nedidelė skylutė.
„Manome, kad fosilija buvo sąmoningai pakeista ir senovės žmonės ją naudojo kaip papuošalą ar ornamentą“, - atskleidė ji.
Šiems artefaktams iš Santa Elinos yra maždaug 27 000 metų. Mokslininkai mano, kad žmonės į Ameriką pirmą kartą atvyko 10 000 metų vėliau.
Pacheco pabrėžė, kad senovės žmonės gamino daiktus iš „šviežių kaulų“. Todėl ji atmetė teoriją, kad papuošalus pagamino jų palikuonys tūkstančiais metų vėliau.
Dar XX a. trečiajame dešimtmetyje archeologai Klovyje (Naujoji Meksika) aptiko savitų sviedinių antgalių ir kitų dirbinių, kurių amžius siekia 11 000-13 000 metų.
Ši data sutampa su paskutinio ledynmečio pabaiga, pabrėžė agentūra.
Mokslininkai daro prielaidą, kad senovės žmonės į žemyną persikėlė per Beringo sąsiaurį iš Azijos.
Nors tikslus jų atvykimo į Ameriką laikas tebėra ginčytinas ir galbūt niekada nebus nustatytas, akivaizdu, kad jei pirmieji žmonės ten atvyko anksčiau, nei manyta iki šiol, jie ne iš karto išnaikino sutiktus milžiniškus žvėris, pridūrė žurnalistai.
Šaltinis: unian.net
Rašyti komentarą