Vladimiras Putinas

Hagoje Vokietijos užsienio reikalų ministrė Baerbock sutelks dėmesį į galimą Putino baudžiamąjį persekiojimą

Pirmadienį viešėdama Hagoje Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock planuoja aptarti būdus, kaip priversti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną atsakyti už karą Ukrainoje.

Pirmadienio rytą Olandijos mieste žaliųjų politikė iš pradžių susitiks su Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT) pirmininku Piotru Hofmanskiu, o paskui su vyriausiuoju prokuroru Karimu Khanu.

Hagoje įsikūręs TBT buvo įsteigtas 1998 m. pagal vadinamąjį Romos statutą. Vyriausiasis prokuroras K. Khanas jau tiria padėtį Ukrainoje. Tiriami galimi karo nusikaltimus, nusikaltimai žmoniškumui ir genocidas.

Teismas negali tirti agresijos nusikaltimo, V. Putino įsakyto agresijos karo, ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis rugsėjį Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje reikalavo įsteigti specialųjį tribunolą.

Vokietijos teisingumo ministras Marco Buschmannas sekmadienio vakarą Berlyne dpa sakė, kad Rusijos karas yra akivaizdžiai neteisėtas pagal tarptautinę teisę. Jis teigė, kad reikia kur kas daugiau ryžto imantis teisinio persekiojimo.

Jis sakė, kad „greičiausia ir tikslingiausia priemonė galėtų būti specialusis tribunolas“. Pasak ministro, galimi keli tokio tribunolo įsteigimo variantai.

Tai galėtų būti „Ukrainos teismas, tarptautinis tribunolas, įsteigtas pagal tarptautinę sutartį, kurioje dalyvauja Ukraina“.

Kitas variantas būtų vadinamasis hibridinis teismas, kai pagal Ukrainos įstatymus būtų sukurtas specialusis teismas, kuriame dalyvautų tarptautiniai teisėjai. Jų dalyvavimas svarbus, „kad būtų garantuotas baudžiamojo proceso nešališkumas“.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder