Vladimiras Putinas

Husiai pasveikino Rusijos Putino rinkimų nugalėtoją Vladimirą Putiną

Jemeno husių suformuotos Aukščiausiosios politinės tarybos narys generolas leitenantas Sultanas al-Sami pasveikino Vladimirą Putiną su perrinkimu penktajai prezidento kadencijai. Centrinės rinkimų komisijos paskelbtą daugiau kaip 87 proc. balsų rezultatą jis pavadino "įtikinama pergale". 

"Prezidento Vladimiro Putino perrinkimas valstybės vadovu yra BRICS grupės, kovojančios už vienpolės sistemos, kurstančios karus ir konfliktus visame pasaulyje ir vykdančios kolonizavimo bei tautų skurdinimo politiką, sugriovimą, pergalė", - sakė Al-Sami.

Anksčiau V. Putiną su perrinkimu pasveikino Azerbaidžano, Baltarusijos, Bolivijos, Bohemijos, Bolivijos, Kubos, Hondūro, Irano, Kazachstano, Kazachstano, Kuveito, Kirgizijos, Mianmaro, Nikaragvos, Serbų Respublikos, Šiaurės Korėjos, Tadžikistano, Uzbekistano ir Venesuelos vadovai.

Indijos Ministras Pirmininkas Narendra Modi ir Kinijos Prezidentas Xi Jinpingas taip pat atsiuntė telegramas.

Pastarasis prieš metus vizito Maskvoje metu išreiškė įsitikinimą, kad V. Putinas liks valdžioje penktą kadenciją Rusijoje.

Iš viso V. Putiną pasveikino 17 valstybių vadovai, palyginti su beveik dvigubai didesniu skaičiumi po 2018 m. rinkimų kampanijos.

Vakarų šalių vadovų šį kartą tarp jų nebuvo.

Europoje Rusijos valdžios institucijų surengtas balsavimas, į kurį nebuvo įleistas nė vienas nepriklausomas kandidatas, buvo vertinamas neigiamai arba sarkastiškai.

Jau kovo 15 d. Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis iš anksto pasveikino V. Putiną su "įtikinama pergale", pabrėždamas, kad rusai neturės "jokios laisvės, jokio pasirinkimo".

Ekrano nuotr.

Vokietija atsisakė vadinti V. Putiną prezidentu.

"Nelaikome šių vadinamųjų rinkimų Rusijoje nei laisvais, nei sąžiningais. Rezultatai buvo nedviprasmiškai žinomi iš anksto.

Tikrieji oponentai nebuvo įleidžiami, vyravo bauginimo atmosfera, vyko sulaikymai.

Šiandien Rusija, kaip jau pareiškė kanclerė, yra diktatūra, autoritetingai valdoma Vladimiro Putino", - pabrėžė Vokietijos vyriausybės atstovo spaudai pavaduotoja Christiane Hoffmann.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis taip pat pareiškė, kad jo šalis nepripažins V. Putino išrinkimo, ir pavadino jį tragišku.

"Teisė negali atsirasti iš neteisės, o teisėtumas <...> iš prievartos, priespaudos ir klastojimo", - sakė G. Landsbergis.

Šiam vertinimui pritarė ir Čekijos užsienio reikalų ministras Janas Lipavskis, pavadinęs V. Putino perrinkimą "farsu ir parodija".

Prezidento rinkimai vyko kovo 15-17 d. V. Putino rezultatas - 87,28 proc. balsų, kurį paskelbė VRK, buvo beprecedentis, o rinkėjų aktyvumas buvo rekordiškai didelis - 77,44 proc.

Komisijos duomenimis, Kremliaus vadovą palaikė daugiau kaip 76 mln. rusų. V. Putino varžovai nesurinko net 5 proc. balsų.

Antrąją vietą užėmė KPRF kandidatas Nikolajus Charitonovas (4,32 proc.), o trečiąją - Naujosios liaudies atstovas Vladislavas Davankovas (3,79 proc.).

Paskutinis liko LDPR lyderis Leonidas Sluckis (3,19 %).

Oficialiai rinkimų rezultatai bus susumuoti kovo 21 d.

Organizatorių nuotr.

Ekrano nuotr.

Ekrano nuotr.

Ekrano nuotr.

Ekrano nuotr.

Ekrano nuotr.

Organizatorių nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder