Banknotai

Indams liko vos kelios dienos grąžinti milijardus banknotų

Didžiausios vertės Indijos banknotai netrukus nustos galioti: 2000 rupijų banknotai bus išimti iš apyvartos per penkias dienas, tačiau jų apyvartoje dar yra už 2,9 mlrd. dolerių, - paskelbė „Euronews". 

Gegužės 19 d. Indijos rezervų bankas (IRB) nurodė išimti banknotus iš apyvartos, suteikdamas žmonėms laiko iki rugsėjo pabaigos juos išsikeisti arba įnešti į bankus.

Vėliau žmonės turės pasiaiškinti, kodėl negalėjo laikytis termino.

Paskelbus apie tai, iki rugsėjo 1 d. 93 % banknotų, kurių vertė 3,32 trilijono rupijų (40,14 mlrd. JAV dolerių, arba 37,7 mlrd. eurų), išėjo iš apyvartos. 

Tačiau 7 % banknotų, kurių vertė 240 mlrd. rupijų, vis dar yra žmonių kišenėse. 

Iš didžiųjų bankų surinkti duomenys rodo, kad apie 87 % skolintojų gautų banknotų buvo indėliai, o apie 13 % banknotų buvo iškeista į kitų nominalų banknotus, teigė IRB.

2 000 rupijų banknotai buvo įvesti 2016 m., siekiant papildyti Indijos ekonomikos apyvartoje esančią valiutą po 2016 m. vyriausybės šokiravusio žingsnio demonetinti ekonomiką, per vieną naktį išmetant didelės vertės banknotus.

Tačiau centrinis bankas ne kartą yra sakęs, kad nori sumažinti apyvartoje esančių didelės vertės banknotų skaičių, ir per pastaruosius ketverius metus nustojo spausdinti 2 000 rupijų banknotus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder