Piramidė

Indonezijos Gunung Padangas: seniausia piramidė perrašė istoriją

(1)

Mokslininkų komanda rado įrodymų, kad seniausia pasaulyje piramidė yra Gunung Padang. Anksčiau manyta, kad šis Indonezijos paminklas yra kalva, tačiau naujas tyrimas viską pakeitė.

Kai pagalvojame apie piramides, iškart prisimename kolosalius statinius Egipte arba gegužės stebuklus Pietų Amerikoje.

Tačiau nauji tyrimai rodo, kad seniausia piramidė buvo pastatyta Indonezijoje, vietovėje, vadinamoje Gunung Padang, prieš 25 000 metų, rašo IFLScience.

Dar visai neseniai ekspertai manė, kad ši vieta yra natūrali kalva.

Tačiau išsamūs tyrimai rodo, kad iš tiesų visą šį statinį per tūkstančius metų pastatė žmogaus rankos.

Šis atradimas priklauso tyrėjų komandai, kuri 2011-2014 m. trejus metus tyrinėjo Gunung Padangą. Iš pradžių jų teiginiai buvo sutikti skeptiškai, tačiau pateikti įrodymai šokiravo archeologijos pasaulį.

Organizatorių nuotr.

Gunung Padango paviršių dengia sąmoningai išdėstyti megalitai / Nuotrauka: Natawidjaja ir kt., Archeologinė žvalgyba, 2023 m. (CC BY 4.0)

Naudodami įvairius metodus, tokius kaip elektrinės varžos tomografija (ERT), į žemę skverbiantis radaras (GPR) ir seisminė tomografija (ST), šie tyrėjai nupiešė vaizdą, kas slepiasi kalvos viduje, taip pat jos sukūrimo chronologiją.

Šerdinis gręžimas septyniose skirtingose vietose atskleidė, kad Gunung Padangas per tūkstantmečius buvo pastatytas keturiais atskirais etapais.

20-30 m aukščio kalvos statyba prasidėjo nuo ketvirtojo bloko. Manoma, kad šis pradinis etapas kalvos gale prasidėjo kaip natūrali lavos kalva.

Tačiau prieš 25 000-14 000 metų ji buvo kruopščiai suformuota į dabartinę piramidės formą.

Kitas 3 blokas buvo pastatytas tarp 7900 ir 6100 m. pr. m. e. Jį sudarė stulpinės uolienos, išdėstytos kaip pastato plytos.

Maždaug po tūkstantmečio, tarp 6000 ir 5500 m. pr. m. e., buvo pridėtas 2 blokas, o paskutinis 1 blokas pastatytas tarp 2000 ir 1100 m. pr. m. e.

Dar įdomiau tai, kad tyrėjai aptiko objekte paslėptų kamerų. Jas reikia toliau tirti atliekant būsimus lauko tyrimus.

Glumina ir tai, kad Gunung Padang, atrodo, buvo tyčia kelis kartus užkastas, galbūt siekiant apsaugoti tikrąją jo tapatybę.

Tyrėjai padarė išvadą, kad Gunung Padang įrodymai leidžia manyti, jog pažangūs statybos metodai egzistavo dar prieš atsirandant žemdirbystei, o tai gali perrašyti žmonijos technologinės raidos chronologiją.

Šios vietovės reikšmė yra didžiulė, ir ji gali būti raktas, padėsiantis atskleisti daugelį kitų mūsų senovės praeities paslapčių.

Šaltinis: focus.ua

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder