Indonezijos Javos salą supurtė 5,7 balo žemės drebėjimas

Pagrindinę Indonezijos Javos salą šeštadienį supurtė 5,7 balo žemės drebėjimas, pranešė Jungtinių Valstijų geologijos tarnyba (USGS).

Mažiau nei prieš dvi savaites per kitą žemės drebėjimą toje pačioje provincijoje žuvo daugiau nei 330 žmonių.

Pasak USGS, žemės drebėjimas įvyko sausumoje 112,5 km gylyje, jo epicentras buvo už 18 km į pietryčius nuo Vakarų Javos Bandžaro miesto. Iškart pranešimų apie aukas ar didelę žalą nebuvo.

Šalies meteorologijos agentūros vertinimu, žemės drebėjimas, supurtęs pastatus ir sostinėje Džakartoje, buvo stipresnis ir siekė 6,4 balo, tačiau cunamio pavojaus nesukėlė.

Indonezija dažnai patiria seisminį ir vulkaninį aktyvumą dėl savo padėties Ramiojo vandenyno „ugnies žiede“, kur susiduria tektoninės plokštės.

Praėjusį mėnesį negilus 5,6 balo žemės drebėjimas smogė Siandžuro miesteliui Vakarų Javoje, žuvo 331 žmogus, tūkstančiai buvo sužeisti, dešimtys tūkstančių liko be pastogės sugriuvus pastatams ir kilus nuošliaužoms.

Per kelias dienas po žemės drebėjimo daugelis buvo rasti palaidoti po griuvėsiais, tačiau pranešta tik apie kelis sėkmingus išgelbėjimus, įskaitant šešiamečio berniuko.

Tai, kad vaikas išgyveno, greitosios pagalbos darbuotojai vadino „stebuklu“.

Pernai sausį Sulavesio salą sukrėtęs 6,2 balo žemės drebėjimas nusinešė daugiau nei 100 gyvybių, tūkstančius paliko be pastogės.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder