Ingeborga Dapkūnaitė prarado paskutinį verslą Rusijoje

Akcinė bendrovė „Skilz Akedemi", 50 proc. kurios priklauso aktorei, o kita pusė - jos buvusiam sutuoktiniui Dmitrijui Jampolskiui, nuo 2020 m. neteikė Mokesčių inspekcijai ataskaitų apie savo veiklą.

Iki to laiko įmonė užsiėmė švietimu: mokė vaikus anglų kalbos, greitojo skaitymo, rengė juos mokyklai ir t.t.

Rusijai užpuolus Ukrainą, I.Dapkūnaitė paliko šalį, kurioje ilgus metus dirbo bei gyveno, ir persikraustė į Belgiją.

Dar 2022 m. balandį I.Dapkūnaitė pardavė savo trijų kambarių butą Maskvoje, Nikitskyj bulvare, name, kuris turi architektūros paminklo statusą, ir kuriame gyvena daug Rusijos įžymybių.

Žurnalistų turima informacija, butas kainavo apie 100 mln. rublių (apie 870 000 eurų), tačiau aktorė nespėjo išsiregistruoti, todėl naujiesiems savininkams teko kreiptis į teismą.

Taip pat I.Dapkūnaitė turėjo vilą prie Novorižskaja magistralės esančioje elitinėje gyvenvietėje „Beniliukso rezidencija". Ekspertų vertinimu, nekilnojamasis turtas joje kainuoja nuo 150 mln. iki 1 mlrd. rublių (1,3 - 8,7 mln. eurų).

Rusijoje I.Dapkūnaitė prarado ne tik verslą ir būstą, bet ir vaidmenis.

2023 metais Rusijoje debiutavo serialas „Baletas". Tuomet kritikai aukštai įvertinto režisierius Jevgenijaus Sangadžijevo darbą, o pagrindinis vaidmuo, iš pradžių, jame buvo patikėtas I.Dapkūnaitei.

Jau buvo nufilmuota 40 proc. serialo, kai lietuvių aktorė nusprendė palikti Rusiją. Jai skubiai teko ieškoti pamainos, kuria tapo Ala Sigalova.

Populiariausiuose Nacijų teatro spektakliuose irgi vaidino I.Dapkūnaitė bei Čulpan Chamatova, kuri 2022 m. su vaikais paliko Rusiją ir apsistojo Rygoje.

Leidinio „Moskvič Mag" vertinimu, dėl režisierių ir aktorių relokacijos, Maskvos teatrų repertuaras susitraukė beveik ketvirtadaliu.

Ypač nukentėjo V.Majakovskio, J.Vachtangovo, „Gogol centr" ir net Didysis teatrai.

Nepaisant aktorės pasitraukimo, rusai jos smerkti ar nuvertinti jos kurtus vaidmenis, neskuba.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder