Internete pasirodė, kaip atrodo ambicingiausias Xi Jinpingo projektas
2017 m. balandį Kinija paskelbė planą sukurti Sionganą, kuris apima Rongčengo, Anksino ir Siongsiano apygardas, taip pat kai kurias aplinkines teritorijas Hebėjaus provincijoje Kinijos šiaurėje.
Nauja teritorija skirta Pekiną atleisti nuo neesminių funkcijų, susijusių su jo, kaip šalies sostinės, statusu, taip pat skatinti koordinuotą Pekino-Tianjino-Hebėjaus regiono plėtrą. Šalis taip pat įsipareigojo paversti Sionganą, vadinamą „ateities miestu“, inovatyviu, žaliu, išmaniu ir aukščiausios klasės miestu su žydru dangumi, gaiviu oru ir švariu vandeniu, atitinkančiu šalies aukštos kokybės vystymosi kryptį.
Xionganas turi būti baigtas statyti jau 2031 m. Kinijos valdžios institucijoms jis jau kainavo 85 mlrd. dolerių, o jo statybą asmeniškai pradėjo prezidentas Xi Jinpingas.
Planuodami Sionganą, inžinieriai sukūrė požeminį šviesolaidinių kabelių tinklą, kuriuo teoriškai galima valdyti viską - nuo veido atpažinimo sistemų iki bepiločių automobilių.
Vienas ambicingiausių miesto statinių turėtų būti beveik 4 mlrd. dolerių vertės kelių tunelis. Jis eis per kalną ir taps ilgiausiu pasaulyje. Kelionės laikas gerokai sutrumpės, o tunelis, pavadintas Tianshan Shengli, turėtų būti atidarytas eismui 2025 m. spalio mėn. Vairuotojai per kalnus galės pravažiuoti vos per 20 minučių.
Iš viso 22 km ilgio Tianshan Shengli tunelis taip pat sutrumpins kelionės laiką 480 km ilgio maršrutu iš Urumčio į Korlu, pagrindinį miestą pietų Sindziange, iki mažiau nei dviejų valandų.
Valstybinė žiniasklaida teigia, kad šiame mieste jau gyvena 1,2 mln. žmonių. Šis skaičius gali padidėti kartu su trijų apskričių, kurios buvo sujungtos jo vardu, gyventojais. Galiausiai jame turėtų gyventi apie penkis milijonus žmonių.
Praėjus beveik aštuoneriems metams nuo darbų pradžios, Jinpingas bando įtikinti investuotojus ir gyventojus, kad miesto laukia klestinti ateitis.
Kalbėdamas su žurnalistais vienas vietos gyventojas pripažino, kad Siongane nėra daug aktyvaus visuomeninio gyvenimo.
„Jaunimas dirba viršvalandžius, todėl nėra daug galimybių ilsėtis ar bendrauti. Kalbant apie vaikino susiradimą, teks pasitenkinti viltimi, kad draugai suteiks jums tai, ko reikia“, - sakė ji.
Šaltinis: focus.ua
Rašyti komentarą